Płyty zespołów Narodowego Forum Muzyki [ZAKOŃCZONY]

Mamy dla Was 3 egzemplarze płyt nagranych przez zespoły i artystów, które pracują na co dzień pod dachem Narodowego Forum Muzyki (NFM Filharmonia Wrocławska, Wrocławska Orkiestra Barokowa, kwartet złożony z instrumentalistów związanych z NFM). Konkurs trwa do piątku 7 maja do 9.00.


Do wzięcia są 3 płyty artystów NFM

  • 1 płyta Wrocławskiej Orkiestry Barokowej pod dyrekcją Jarosława Thiela z utworami XIX-wiecznych kompozytorów polskich Karola Kurpińskiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego i Stanisława Moniuszki. Warto polecić zwłaszcza II Symfonię „Charakterystyczną” Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego.  
  • 1 płyta z trzema Kwartetami smyczkowymi Józefa Elsnera nagranych przez czterech instrumentalistów związnych z NFM (Mikołaja Zgółkę, Zbigniewa Pilcha, Dominika Dębskiego i Jarosława Thiela). Wspomniane dzieła (odpowiednio w tonacjach F-dur, a-moll, D-dur) najpierw zaginęły, ale odnalazły się szczęśliwie w Wiedniu przed kilkoma laty. Wrocławskie nagranie jest premierową rejestracją tego repertuaru, który brzmi naprawdę interesująco.
  • 1 płyta NFM Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Giancarla Guerrera z utworami Johannesa Brahmsa. Jest I Symfonia i „Uwertura akademicka” napisana zresztą dla Uniwersytetu Wrocławskiego jako podziękowanie za nadanie kompozytorowi tytułu doktora honoris causa. I Symfonia, którą złośliwcy nazywali X Symfonią Beethovena (ze względu na ostatnią część nawiązującą do IX Symfonii klasyka), to jeden z najbardziej imponujących i wspaniałych utworów w historii muzyki.

Jak wygrać płyty 

Aby wygrać płyty trzeba do piątku 7 maja do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego. 

Nagrodę wygra co szósta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę