Koniec sezonu na wyspach

To będzie naprawdę huczne zakończenie sezonu letnich atrakcji na wyspach Słodowej i Piaskowej. W pierwszy weekend października koniecznie zarezerwujcie sobie czas, by zajrzeć w te miejsca. Imprezy potrwają do niedzieli. Będzie muzycznie, sportowo i... po japońsku.

  • Niedziela - dzień kultury japońskiej. Będzie można m.in. odwiedzić stałe stoiska przedstawiające japońskie tradycje.

  • Sobota – łagodne powitanie jesieni. Na Wyspie zagości nie tylko muzyka, także poezja i nastrojowe ilustracje fotograficzne stanowiące element scenografii.

  • Piątek – finał Otwartej Sceny. Najlepsze zespoły i wokaliści, którzy przez całe lato występowali na Słodowej, zagrają w sobotę podczas wielkiego finału.

  • Sobota i niedziela na sportowo - między innymi turniej siatkówki plażowej!


Zabawy, animacje i koncerty na Wyspie Słodowej trwały od początku wakacji. Lato jednak się skończyło, dlatego pora na podsumowanie atrakcji, które przygotowano dla wrocławian.

 

Niedziela - dzień kultury japońskiej

Nami airando, czyli Wyspa na fali zakończy tegoroczny cykl imprez na Słodowej. Program jest bardzo bogaty, znalazły się w nim pokazy, warsztaty i konkursy. Będzie można m.in. odwiedzić stałe stoiska przedstawiające japońskie tradycje: japońską kaligrafię (shodō), zabytkowe miecze japońskie, ikebanę, kimono, origami, sushi. Nie lada gratką będą też pokazy i warsztaty japońskich sztuk walki: kendo, iaido, aikido, oraz japońskie łucznictwo, gry strategiczne i szachy.

niedziela na wyspie

Na głównej scenie odbędzie się natomiast pokaz sztuk walki i konkurs kiai shiai, porównanie recytacji tekstu po polsku i japońsku, wprowadzenie w świat anime i seiyu oraz konkurs dubbingu, namiastka J-popu i konkurs karaoke. Ponadto dzieci (i nie tylko) będą mogły wziąć udział w grze miejskiej (a właściwie wyspowej). W jej ramach przewidziane będą zadania do wykonania i umiejętności do zdobycia na poszczególnych stoiskach w różnych miejscach wyspy oraz zbieranie pieczątek dokumentujących wykonanie zadań. Dla wytrwałych przygotowane zostaną dyplomy z indywidualną kaligrafią. Na zakończenie „Tanabata”, czyli „wieczór siódemek”, japońskie święto astronomiczne, którego najważniejszym elementem jest wieszanie życzeń zapisanych na kolorowych paskach papieru. Życzeniami udekorujemy most łączący Wyspę Słodową z Piaskową.

Impreza potrwa od 12.00 do 17.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Sobota i niedziela na sportowo na Wyspie Piaskowej

W sobotę i niedzielę na Wyspie Piaskowej odbędzie się finał zawodów sportowych, które z początkiem października ruszyły na wrocławskich uczelniach w ramach Sportowych Otrzęsin Wrocławia. Dyscyplinami dostępnymi podczas SOW są m.in.: slackline, trickboard, intercrosse i bubble football. Zawody trwają na terenach uczelni, a finałowe potyczki śledzić będziemy w weekend na Wyspie Piaskowej. Wtedy również podsumowanie wakacyjnego projektu Sportowa Wyspa. Od lipca w soboty i niedziele na Wyspie Piaskowej prezentowano różne dyscypliny nieolimpijskie (m.in. korfball, wspinaczka, unihokej, bule, football amerykański, bubble football). Już teraz zapraszamy wszystkich wrocławian do udziału w turnieju siatkówki plażowej i innych atrakcjach, które zaplanowano na pierwszy weekend października na Wyspie Piaskowej.

W sobotę i niedzielę impreza potrwa od 13.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

ulaj

Zgłoś uwagę