Trwają zapisy na konferencję „Zwierzęta w mieście”

W czwartek, 25 października, w „Sektorze 3” przy ulicy Legnickiej 35 zaplanowano konferencję „Zwierzęta w mieście”. Wydarzenie, z okazji Światowego Dnia Kundelka, organizuje Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie – Zwierzęta w Biurze Ochrony Przyrody i Klimatu Urzędu Miejskiego Wrocławia. Udział w konferencji jest bezpłatny.


Na konferencji poruszane będą tematy dotyczące różnych wrocławskich zwierząt: psów i kotów domowych oraz kotów wolno żyjących, a także zwierząt dzikich, które wkraczają do miasta w poszukiwaniu nowych miejsc żerowania i schronienia. Wśród prelegentów obecni będą specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wrocławskiego ZOO.

– We Wrocławiu żyje z nami wiele gatunków zwierząt. Jedne są niepozorne, inne niepożądane, jeszcze inne bezbronne i wymagające naszej pomocy. Niektórymi opiekujemy się na co dzień. Konferencja dotyczy ich wszystkich. Podczas poszczególnych bloków uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o tym, co robią służby naszego miasta, organizacje pro-zwierzęce czy też zwykli mieszkańcy Wrocławia, by żyło nam się lepiej w towarzystwie zwierząt – mówi Marcin Wierzba z Biura Ochrony Przyrody i Klimatu UMW.

Konferencja „Zwierzęta w mieście

Konferencja „Zwierzęta w mieście"

Spotkania / Dla wszystkich / Ze zwierzakiem
Termin 25 października 2018 od 09:00 do 16:10

Miejsce Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3

Zobacz

Trwają zapisy

Udział w konferencji jest bezpłatny. Chętni proszeni są o rejestrację poprzez formularz. Ilość miejsc ograniczona.

– Na uczestników czeka dużo ciekawych informacji od specjalistów oraz kilka niespodzianek. Ostatnia konferencja na ten temat miała miejsce 10 lat temu, warto więc wziąć udział i zobaczyć, co się zmieniło od tamtej pory – dodaje Marcin Wierzba.Zgłoś uwagę