Nowe sauny dla pań we wrocławskim aquaparku

Już w grudniu tego roku we wrocławskim aquaparku powstaną nowe atrakcje. Tym razem dedykowane wyłącznie dla pań, które doczekają się powiększenia saunarium o dwie nowe sauny i salę schładzania. 

  • fot. Wrocławski Park Wodny


Wydzielona strefa kobiet zostanie powiększona o saunę suchą typu fińskiego, która będzie miała ponad 16 mkw i pomieści około 15 osób, a także o biosaunę, czyli pomieszczenie o wielkości 9 mkw, z delikatną temperaturą, nieprzekraczającą 60 stopni Celsjusza.

– Komfort goszczonych przez nas kobiet jest absolutnym priorytetem. Postanowiliśmy powiększyć dotychczasową strefę dla pań, a także podwyższyć jej standard. Poza dwiema nowymi saunami powstanie tu także strefa pryszniców zarezerwowana wyłącznie dla kobiet – mówi Anna Hejno, rzeczniczka prasowa Wrocławskiego Parku Wodnego.

Sauna fińska i biosauna – wyłącznie dla kobiet

W saunie suchej temperatura w pomieszczeniu wynosić będzie maksymalnie 90 stopni Celsjusza, a szczególną atrakcją będzie piec ze specjalną metalową tacą, na której układane będą aromatyczne produkty. Warto zwrócić uwagę na wygodne ławy wykonane z miękkiego drewna abachi, dzięki swoim właściwościom zwanego zimnym drewnem, który nie nagrzewa się tak jak inne gatunki.

– Sauna fińska polecana jest wielbicielom intensywnego saunowania. Aromaterapeutyczne sesje w wysokiej temperaturze pozwalają na dogłębną regenerację ciała, ale przede wszystkim na nieporównywalny z innymi formami wypoczynku relaks. Po intensywnej kąpieli saunowej jesteśmy jak nowonarodzeni, co odczuwa się szczególnie w okresie jesienno-zimowym – przyznaje Patrycja Mierzejewska, kierowniczka saunarium.

Z kolei druga atrakcja, biosauna, zmieści około 10 osób i posiada parametry, które świetnie wpływają na cerę, mają działanie wspierające procesy oczyszczania skóry i spowalniające procesy starzenia.

– Sauna odznaczać się będzie piękną, owalną linią ław, z którą współgrać będzie umieszczona na suficie nowoczesna drewniana rozeta. To piękne, bardzo kobiece wnętrze. Jestem pewna, że nasze klientki docenią zarówno regenerujące właściwości sauny, jak i jej wysoką estetykę – twierdzi kierowniczka saunarium.

Nacisk na komfort odwiedzających

Kierownictwo wrocławskiego aquaparku dużą wagę przywiązuje do komfortu odwiedzających saunarium, a zwłaszcza kiedy chodzi o kobiety. – Zdajemy sobie sprawę, że saunowanie wymaga przełamania bariery skrępowania i że nie jest to dla każdego łatwe. Bardzo zależy nam na stworzeniu warunków, w których każdy z naszych gości będzie mógł korzystać z saunarium w sposób jak najbardziej odpowiadający jego wymaganiom. Kobietom zapewniamy nie tylko wydzieloną część strefy saun, ale także osobny dzień, saunowy wtorek – dodaje rzeczniczka prasowa Wrocławskiego Parku Wodnego Anna Hejno.

Wykonawcą inwestycji, która ma zakończyć się w grudniu 2018 r., jest firma KLAFS Sp. z o.o. Jej koszt wyniesie 655 152 zł, w całości pokryty ze środków własnych Wrocławskiego Parku Wodnego.Zgłoś uwagę