Plenerowe knajpki i miejscówki we Wrocławiu [LISTA MIEJSC]

Wypoczynek pod chmurką, szczególnie gdy dopisuje pogoda, jest tym, co wrocławianie lubią najbardziej. Dlatego też plenerowe knajpki i restauracje w sezonie cieszą się ogromnym powodzeniem. Tym, którzy w tym roku nie sprawdzili jeszcze plenerowej oferty we Wrocławiu prezentujemy kilka miejsc, w których można w pełni delektować się piękną pogodą. 

  • Knajpki na Odrze


Niektóre tegoroczne miejscówki są nam znane z lat ubiegłych. W tym roku w stolicy Dolnego Śląska znajdziemy jednak kilka miejsc, które stanowią „plenerową nowość” na mapie Wrocławia. Warto od razu zaznaczyć, że knajpki i miejscówki pod gołym niebem funkcjonują zazwyczaj wyłącznie w sezonie letnim.

Nowa Przestrzeń Kreatywna na placu Społecznym

Plac Społeczny. Przestrzeń Kreatywna

fot. https://www.facebook.com/placspoleczny.przestrzenkreatywna

Zaczynamy od tegorocznej nowości, która pojawiła się na placu Społecznym. „Plac Społeczny. Przestrzeń Kreatywna” to nowe miejsce spotkań na mapie Wrocławia, które zmienił w takowe upór i zaangażowanie miejskich aktywistów. Zgodnie z artystycznymi planami twórców tego projektu, Plac Społeczny w nowej odsłonie ma być miejscem otwartym dla wszystkich poszukujących możliwości ekspresji i alternatywnych sposobów podboju miejskiej przestrzeni.  Jest to również świetne miejsce do wypoczynku pod gołym niebem w sercu miasta. Knajpka jest czynna codziennie od godziny 12.00 do późnego wieczora. Posiedzimy tu na leżakach i wypijemy zimne napoje i piwo. Ponadto do końca wakacji raz w tygodniu odbywać się tu również będą plenerowe koncerty w ramach cyklu Miejskie Granie 2015.

Koncerty na placu Społecznym (koncerty są bezpłatne):

  • 10.07 – Paula i Karol
  • 17.07 - Sorry Boys
  • 23.07 - Night Marks Electric Trio
  • 26.07 – SMOLIK / KEV FOX
  • 31.07 - (koncert niespodzianka) 
  • 8.08 - Tomek Makowiecki
  • 15.08 - Fair Weather Friends
  • 22.08 - ØRGANEK
  • 29.08 – The Dumplings 

Kawiarnie na wodzie przy Wyspie Słodowej

 

Wyspa Słodowa to jedno z najbardziej popularnych miejsc, w których wrocławianie odpoczywają i relaksują się pod gołym niebem. Od kilku lat przy jej brzegu cumują barki gastronomiczne. Można w nich kupić zimne napoje oraz piwo. Niektóre proponują również cykliczne letnie imprezy muzyczne. W większości posiadają one również własne toalety. W tym roku jedna z barek znajduje się również przy brzegu od strony wyspy Bielarskiej. W tym roku jedna z barek znajduje się również przy brzegu od strony wyspy Bielarskiej. 

Piasek, woda, słońce, czyli plaża przy kładce Zwierzynieckiej

plaża przy ZOO

fot. http://www.gondole.eu/gastronomia-letnia-kawiarnia

Tuż przy kładce Zwierzynieckiej, obok wejścia do zoo, w tym roku również powstała miejska plaża. Można się tu opalać, grać w siatkówkę plażową, napić zimnych napojów i zrelaksować. Na miejsce dowiezie nas tramwaj wodny, można też wypożyczyć kajak albo łódkę wiosłową. Znajdziemy tu również drewnianą konstrukcję nazwaną „Polegiwaczem”, która w ubiegłym roku stała przy wrocławskim muzeum Architektury. Plaża jest czynna codziennie od 10.00 do 22.00 (lub do ostatniego klienta).

Barka Cafe w Zatoce Gondoli

fot. Barka Cafe przy Zatoce Gondoli

fot. http://www.gondole.eu/gastronomia-letnia-kawiarnia

Przyjemnie zacienione miejsce jest idealne dla tych, którzy wolą się skryć przed palącym słońcem. Barka Cafe jest usytuowana w zatoczce położonej miedzy Wzgórzem Polskim a Muzeum Narodowym naprzeciwko Panoramy Racławickiej. Napijemy się tu kawy, zimnych napojów i zjemy coś słodkiego. W pobliżu Barki Cafe funkcjonuje Zatoka Gondoli, w której możemy wypożyczyć kajak, łódkę, lub skorzystać z wodnego tramwaju i wybrać się na wodną wycieczkę po Wrocławiu. Barka Cafe jest czynna codziennie od 10.00 do ostatniego klienta.Zgłoś uwagę