W radzie miejskiej powstał Klub Radnych Jacka Sutryka

Klub Radnych Forum Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa – to nowy klub w Radzie Miejskiej Wrocławia. Dołączyło do niego 19 radnych. 

  • W radzie miejskiej powstał Klub Radnych Jacka Sutryka

    Briefing prasowy w czwartek 14 stycznia 2021 r., fot. Piotr Bera


– Udało się pod jednym szyldem, rozpoczynając trzeci rok tej kadencji samorządu, zgromadzić przedstawicieli różnych środowisk politycznych o bardzo różnych poglądach. Wspólnym mianownikiem jest miłość do naszego miasta – powiedział Jacek Sutryk w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Do nowego klubu prezydenckiego dołączyli: Bohdan Aniszczyk, Jarosław Charłampowicz, Bartłomiej Ciążyński, Czesław Cyrul, Agata Gwadera-Urlep, Paweł Karpiński, Dominik Kłosowski, Marta Kozłowska, Jarosław Krauze, Mirosław Lach, Tomasz Motyka, Michał Młyńczak, Michał Piechel, Andrzej Puzio, Agnieszka Rybczak, Jerzy Skoczylas, Edyta Skuła, Ewa Wolak.

Forum wymiany poglądów

Wszyscy podpisali porozumienie, w którym zobowiązują się do wspierania prezydenta Wrocławia w jego inicjatywach uchwałodawczych, wieloletniego planu finansowego czy procedowania i uchwalania budżetu. Obiecują również głosować za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium prezydentowi Wrocławia. Podkreśla się jednak, że w kwestiach światopoglądowych będą mieć swobodę głosowania.

Grzegorz Schetyna, Jacek Sutryk i Jarosław Duda

Briefing prasowy, 14 stycznia 2021 r. fot. Piotr Bera

– W nazwie klubu jest kluczowe słowo „forum”. Odgrywać będzie w tym porozumieniu szczególne znaczenie. Forum kiedyś oznaczało rynek, dziś to miejsce wymiany poglądów, myśli i dyskusji – zauważył J. Sutryk. I dodał, że do koalicji dołączyło również trzech radnych wcześniej działających w Prawie i Sprawiedliwości. – PiS we Wrocławiu pękło. Jego członkowie uznali, że są rzeczy ważniejsze niż doraźny interes partyjny i polityczny. Że ważniejszy jest Wrocław. Wierzę, że to myślenie przełoży się na Dolny Śląsk.

Trzeba obronić się przed pandemią

J. Sutryk dodał w trakcie czwartkowego briefingu (14 stycznia br.), że miastu potrzebna jest stabilna sytuacja, zwłaszcza w czasie trwającej pandemii COVID-19. – Potrzebne jest zaufanie i współpraca. Nie ma miejsca na eksperymenty i ciągłe niepotrzebne dyskusje. Nie chcemy tracić tego, co jest najważniejsze - czasu dla Wrocławia – mówił prezydent.

Uczestniczący w spotkaniu poseł Grzegorz Schetyna podkreślił, że nowy klub zapewnia współpracę, tak potrzebną w dzisiejszych czasach. I zapewnia, że to początek zmian w całym kraju. – Projekt rozpoczynamy, żeby pomyśleć skutecznie o roku 2023, gdy będą wybory samorządowe i parlamentarne. Chcemy przygotować duży projekt, który początek ma we Wrocławiu – podkreślił poseł. 

Europoseł Jarosław Duda dodał, że „szkodliwe rządy PiS” powinny odejść raz na zawsze.Zgłoś uwagę