Kamienica w centrum pod młotek. Cena wywoławcza 30 mln złotych

30 mln złotych - taka jest cena wywoławcza pochodzącej z 1870 r. kamienicy na pl. Uniwersyteckim 7, która została wystawiona na sprzedaż.

  • Kamienica na pl. Uniwersyteckim 7 do sprzedaży

    Kamienica na pl. Uniwersyteckim 7/ fot: um.wroc.pl


Sześciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy wpisano do rejestru zabytków w 1976 r. Znajduje się w nim 17 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 770,38 m kw. oraz dwa lokale użytkowe o łącznej powierzchni 111,03 m kw.

Ponadto, w jednym z lokali użytkowych (74,05 m kw.) prowadzona jest restauracja, gdzie umowa najmu obowiązuje do 30 kwietnia 2021 r. Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym nabywca kamienicy przejmuje prawa i obowiązki wynikające z zawartej umowy.

Drugi lokal użytkowy o powierzchni 36,98 m kw. zajmowany jest przez ochronę budynku na podstawie ogólnej umowy ochrony nieruchomości Gminy Wrocław.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego w lokalach usługowych, w tym zabytkowym budynku, można prowadzić inicjatywy związane z nauką i szkolnictwem oraz usługami centrotwórczymi. Przeznaczone moga zostać także na mieszkania.

Kamienica po remoncie

Budynek jest po remoncie, który przeprowadzono w 2018 r. Wyremontowano w nim elewację frontową z dociepleniem ścian od strony wewnętrznej oraz przeprowadzono roboty konserwatorskie wraz z ociepleniem elewacji od podwórza.Ponadto, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, pokrycie dachu i świetlik nad klatką schodową. Zamontowano również windę. 

Prace remontowe nie objęły mieszkania o powierzchni 24,27 m kw. położonego na trzecim piętrze budynku, z uwagi na niewydanie lokalu przez byłego najemcę.

Miasto podkreśla, że stan techniczny budynku jest bardzo dobry. W kamienicy znajdują się sieci: elektroenergetyczna, gazowa, wodna i kanalizacji sanitarnej, telefoniczna, internetowa, telewizyjna oraz domofon. 

Przetarg zaplanowano na 2 lutego 2021 r. o godz. 10.00 w budynku urzędu miejskiego na pl. Nowy Targ 1-8, sala nr 215. Zainteresowani przetargiem muszą wnieść wadium w wysokości 3 mln złotych.Zgłoś uwagę