Juniorki #VolleyWrocław mistrzyniami Dolnego Śląska

Juniorki #VolleyWrocław w niedawno rozegranym turnieju dodatkowym Dolnośląskiej Ligi Juniorek pokonały UKS Lubań i AZS AWF SMS Wrocław i tym samym obroniły tytuł mistrza regionu. Drugie miejsce zajęły wrocławskie Akademiczki, a na najniższym stopniu podium uplasowały się siatkarki z Lubania.

  • fot. volleywroclaw.pl


Juniorki #VolleyWrocław przystępowały do sezonu jako mistrzynie regionu, mając w swoich szeregach zawodniczki, które mogły pozwolić im obronić zdobyty w poprzednim roku laur. Wrocławianki obecne rozgrywki rozpoczęły wrześniowym spotkaniem z UMKS-em Volley Głogów. Co prawda, wówczas pierwszego seta przegrały, ale szybko się podniosły i kolejne trzy partie padły ich łupem. W ten sposób zanotowały na swoim koncie pierwszy komplet punktów.

Następne spotkania z drużynami z Lubania i lokalnym rywalem zza miedzy zakończyły się takim samym rezultatem, gwarantując juniorkom #VolleyWrocław komplet oczek. Pod koniec października przyszedł czas na pierwszy mecz wyjazdowy. Wówczas w Świdnicy ekipa Rafała Błaszczyka zgarnęła kolejne trzy punkty. Co ciekawe mecz w Wałbrzychu, ostatni przed rundą rewanżową, przyniósł zdecydowanie więcej emocji. I choć zakończył się dopiero po tie-breaku, to mimo wszystko zwycięstwo padło łupem wrocławianek.

Przyszedł czas na rewanże i pierwszą porażkę juniorek #VolleyWrocław w sezonie. Na ich drodze stanęły zawodniczki UKS Lubań, które nie pozwoliły wrocławiankom na zainkasowanie punktów. Co ciekawe, po tym zimnym prysznicu siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska w kolejnych meczach nie straciły już nawet seta!

Podsumowując - w rundzie zasadniczej wrocławianki rozegrały 10 spotkań z czego zwyciężyły w 9 meczach. To pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorek z dorobkiem 27 punktów i bilansem setów 29:9.

Turniej dodatkowy w Twardogórze

Sezon nie zakończył się jednak już po rundzie zasadniczej, którą bezapelacyjnie wygrały przedstawicielki #VolleyWrocław. Aby wyłonić mistrza Dolnego Śląska rozegrany został turniej dodatkowy. Dlaczego? 

Powodem takiej decyzji był fakt posiadania w swoim zespole zawodniczek, które na co dzień występują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Takie siatkarki posiada w zespole także inna wrocławska ekipa – AZS AWF SMS Wrocław. Po rozegraniu rundy zasadniczej kluby z zawodniczkami na co dzień grającymi w SMS-ie mogą zgłosić chęć gry w turnieju dodatkowym, by wykorzystać cały potencjał ich drużyny (wtedy rywalizują z zespołem również zawodniczki z SMS-u).

Wyniki

  • #VolleyWrocław - ZS AWF SMS Wrocław 3:2 (25:18, 20:25, 25:22, 23:25, 15:9)
  • UKS Lubań - AZS AWF SMS Wrocław 1:3 (18:25, 25:17, 21:25, 20:25)
  • #VolleyWrocław - UKS Lubań 3:0 (25:18, 25:19, 25:11)


Zgłoś uwagę