Jarmark Bożonarodzeniowy 2015 – jeszcze do wieczora [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jeszcze do wieczora można odwiedzać jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych na wrocławskim Rynku. W tradycyjnych, drewnianych domkach do wyboru zarówno oryginalne prezenty świąteczne, jak i wyśmienite przysmaki z różnych zakątków Polski i świata. Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa jeszcze do wtroku 22 grudnia. Stoiska są czynne od 10.00 do 22.00.


Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, pieczonych na grillu mięsnych potraw, gorących kasztanów i innych smakołyków, na których widok wprost cieknie ślinka, pierwsi odwiedzający już dzisiaj robili świąteczne zakupy. Byli chętni na różne gatunki miodów w cenie (zależnie od gatunku miodu i pojemności) 7-35 zł, smakowite wileńskie wędliny (np. kindziuk 28 zł/kg, polędwica wędzona 39,90 zł) i chleb, oscypki od 3 zł do 35 zł. Są wedlowskie wyroby w zimowo-świątecznych motywach, rozmaite prażone orzechy, przyprawy, no i oczywiście grzane wino – mały kubek po 5 zł, duży 10 zł. Sprzedawały się pierwsze piernikowe serca (5-15 zł) i okazałe chatki z piernika (50 zł).

Już od 10.00 rano, gdy Jarmark Bożonarodzeniowy zaczął działać, do kupienia były fantastyczne bombki, zapachowe świecie, ceramika, szkło witrażowe, ciepłe szale (duże po 50 zł), czapki, rękawiczki, kapcie, ciepłe swetry, a także np. filcowe torby (duże po 150 zł). Najlepiej jednak samemu przekonać się, jak apetycznie, pachnąco i kolorowo jest na wrocławskim Rynku i przez najbliższy miesiąc zaglądać tam niejednokrotnie.

Trzeba przy tym pamiętać, że wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko okazja do wspaniałych zakupów, ale i miejsce wielu ciekawych wydarzeń, których zestawienie można znaleźć w programie tegorocznej imprezy (patrz poniżej i szukaj na go.wroclaw.pl). Zdaje się, że wiele uciechy będą mieli też najmłodsi –zwłaszcza że bajkowy lasek prezentuje się wspaniale, m.in. ze swoimi minikaruzelami – ciuchcią czy samochodzikami. Kilkuletnich amatorów na przejażdżkę już dzisiaj nie brakowało.

mawi, UlaJ, fot. UM, wideo: Arek Cichosz

Na Rynku stoi już choinka, która rozbłyśnie w 4 grudnia. W tym roku dwudziestometrowy stożek będzie stał krócej niż zwykle. Choinka zniknie tuż przed inauguracją ESK 2016, która planowana jest w połowie stycznia. 

Tegoroczne świąteczne drzewko ma podobnie, jak to w ubiegłym roku, około 20 metrów wysokości. Iluminacja świąteczna rozbłyśnie na Rynku już w najbliższy piątek podczas otwarcia jarmarku, inne miejsca zyskają świąteczną oprawę razem z bożonarodzeniowym drzewkiem w Mikołajki.

Warto zaznaczyć, że wrocławski Jarmark znalazł się na liście 12 najpiękniejszych europejskich jarmarków bożonarodzeniowych, którą w ubiegłym roku opublikował amerykański „The Huffington Post”. Wrocławski jarmark znalazł się obok tak wspaniałych i historycznych jarmarków, jak organizowany od 440 lat jarmark w Strasbourgu we Francji, słynny jarmark we Frankfurcie czy w Norymberdze. Może wrocławski jarmark nie jest jeszcze tak znany, ale jest nie mniej  piękny i nastrojowy od tych najsłynniejszych w Europie. 

Sprawdź, jakie specjalne wydarzenia czekają podczas weekendów:

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2015

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2015

Jarmarki / W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci
Termin od 20 listopada 2015 do 22 grudnia 2015

Miejsce Wrocławski Rynek

Zobacz


Zgłoś uwagę