Instrukcja głosowania

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada. Wrocławianie wybierać będą prezydenta Wrocławia, radnych Rady Miejskiej oraz radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Głosować będzie można w godz. 7.00-21.00

Biały, niebieski i różowy – takie kolory będą królowały w lokalach wyborczych we Wrocławiu. Państwowa Komisja Wyborcza ustaliła wzory kart na jakich oddamy głosy w listopadowych wyborach.

Karty do głosowania będą formatu A4. Będą one dostosowane do nakładek z alfabetem Braille’a dla osób niewidomych i niedowidzących. Głosujemy stawiając w kratce obok nazwiska dwie krzyżujące się ze sobą linie np. X.

Prezentujemy wzory kart do głosowania:

1.Karta do głosowania w wyborach do: rad miast na prawach powiatu - drukowana będzie na papierze koloru białego i w prawym górnym rogu ma wycięty otwór o średnicy 8 mm. Listy kandydatów na radnych umieszcza się w jednej kolumnie, w kolejności ich numerów.

 

2.Sejmików województw będzie drukowana na papierze koloru niebieskiego i w prawym górnym rogu ma wycięte trzy umiejscowione w pionie otwory o średnicy 8 mm.

3.Karta do głosowania w wyborach wójta, burmistrza, prezydenta miasta, w których głosuje się na więcej niż jednego kandydata drukowana będzie na papierze koloru różowego, zaś w prawym górnym rogu ma wycięte cztery umiejscowione w pionie otwory o średnicy 8 mm.

 

                                                                                                                                                             

Źródło:PKWZgłoś uwagę