Gdzie we Wrocławiu wypożyczysz i zagrasz w planszówkę?

Planszówki to już nie tylko chińczyk, warcaby czy Monopoly. Na rynku jest masa przeróżnych tytułów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wiadomo jednak, że to nie są tanie rzeczy i chcąc grać w coraz to inną grę, trzeba mieć albo bardzo zasobny portfel, albo po prostu gry wypożyczać. Podpowiadamy – gdzie we Wrocławiu.

 • fot. www.planszoweczka.pl

 • Cybermachina fot. Dominik Krawczyk

  Cybermachina fot. Dominik Krawczyk

 • Cybermachina fot. Dominik Krawczyk

  Cybermachina fot. Dominik Krawczyk

 • Sklep Feniks fot. Dominik Krawczyk

  Sklep Feniks fot. Dominik Krawczyk

 • Sklep Feniks fot. Dominik Krawczyk

  Sklep Feniks fot. Dominik Krawczyk


Mediateka i miejskie biblioteki publiczne

 • Adres: pl. Teatralny 5
 • Cena: bezplatnie, z kartą Miejskiej Biblioteki Publicznej
 • Czas wypożyczenia: 5 dni

Książka na wakacje to dobry pomysł na samotne popołudnia. Jeśli jednak zbierze się grupa znajomych, warto odwiedzić bibliotekę w innym celu. W Mediatece przy pl. Teatralnym wypożyczyć można jedną z około 85 gier. W Mediatece wypożyczysz grę i zagrasz na miejscu lub zabierzesz ją do domu.

– Czas wypożyczenia gry to max 5 dni, ale można przyjść i pograć na miejscu. Popyt jest spory i gry cały czas są w obiegu. U nas znajduje się ok. 75 gier. Nie są to gry typu chińczyk dla dzieci, tylko bardziej skomplikowane, dla zaawansowanych graczy – mówił Grzegorz Karpicki z Centrum Innowacji PRZEJŚCIE, filia nr 13 MBP.

W gry planszowe można również zagrać w filiach MBP przy ul. Sztabowej 98, ul. Sempołowskiej 54 oraz ul. Serbskiej 5a. Tu można jednak skorzystać z gier tylko na miejscu.

Zobacz nowości w planszówkach w Mediatece

Sklep Feniks

 • Adres: Rynek 31/32 (DH Feniks IV p.)
 • miejsce do gry, tylko z własną grą

Do sklepu można przyjść z własną planszówką, szukając miejsca na rozegranie szybkiej partyjki. Są tam przygotowane specjalnie dla graczy stoły, czynne w godzinach otwarcia sklepu, czyli od 9.00 do 20.00.

– Żeby mieć pewność, że będzie dla nas miejsce, warto wcześniej zarezerwować sobie godzinę. Można to zrobić poprzez grupę na Facebooku. Największym zainteresowaniem cieszą się turnieje w Pokemony i Magic: The Gathering, które stale zapełniają nasze stoliki. Rozważaliśmy wprowadzenie wypożyczania gier, ale jednak jeszcze nie jest na to czas – zapewnia pracownik sklepu Bartek Wieszok.

Informacje o turniejach pojawiają się na internetowych forach tematycznych.

Planszóweczka

 • Adres: ul. Horbaczewskiego 4-6 (DH Astra, stoisko nr 139, I p.) oraz Kino Nowe Horyzonty 
 • Cena: 10% wartości gry 
 • Czas wypożyczenia: 3 dni
W wypożyczalni Panszóweczka można znaleźć praktycznie każdy rodzaj gry planszowej i karcianej. Od prostych gier dla 2-3-letnich dzieci, po naprawdę złożone tytuły, w których samo przebrnięcie przez instrukcję stanowi nie lada wyzwanie. 
Gry można wypożyczyć do domu bądź zagrać za darmo na miejscu. Rozgrywkę na miejscu oferuje punkt w Nowych Horyzontach. Natomiast stoisko w Astrze jest większe i znajdziemy tam o wiele szerszy wybór gier. Wypożyczone gry można oddać w dowolny punkcie Planszóweczki.

Train in Game

To wypożyczalnia internetowa i na telefon. W swojej ofercie ma m.in. planszówki, zebrane w czterech grupach cenowych: A – 15 zł, B – 20 zł, C – 30 i D – 35 zł. Pełna oferta tytułów tutaj

– W swojej ofercie mamy ponad 100 tytułów, które są praktycznie dla każdego. Chociaż zainteresowanie grami planszowymi dosyć spadło. W tygodniu są to znikome ilości, ale na weekend się poprawia. Aktualnie nasze gry terenowe cieszą się większą popularnością niż planszówki, które są teraz jedynie dodatkiem – mówi Katarzyna Kiełczewska z Train in Game.

Train in Game nie prowadzi wypożyczalni stacjonarnej – zamówienia przyjmuje e-mailowo: kontakt@trainingame.pl lub telefonicznie 881 785 599, 660 704 773 i  oferuje dowóz wypożyczonych gier do klienta (do 3 km bezpłatnie, poza strefą darmowego dojazdu 1 zł/1 km. Za zgubienie, zniszczenie lub uszkodzenie gry trzeba zapłacić według wyceny jej wartości. Jeśli ktoś będzie zwlekał z oddaniem planszówki w ustalonym terminie, może zostać obciążony kosztami upomnienia (pierwsze 5 zł, za każde następne 10 zł). 

Oprócz samych gier planszowych znajdziemy tutaj jeszcze zestawy do gier terenowych. Min. Badminton, krokiet, unihokej bądź Slack Line. 

Gracula

 • Adres: Centrum Handlowe GAJ, stoisko nr 105 ul. Świeradowska 70
 • Cena: 10% detalicznej ceny gry
 • Czas wypożyczenia: 3dni ( z możliwym przedłużeniem do 9dni)

Wypożyczalnia ma szeroką ofertę gier planszowych do wypożyczenia. Cena każdej gry to 10% jej wartości detalicznej. Lista tytułów stale się powiększa, a na obecną chwilę jest to już 50 pozycji.

Tutaj sprawdzicie dostępne tytuły. 

Klienci, którzy wypożyczyli daną grę, otrzymują dziesięcioprocentowy rabat jeżeli zdecydują się na jej zakup. Maksymalnie można wypożyczyć 3 gry planszowe na okres 3 dni. Istnieje możliwość przedłużenia wynajmu gry do 9dni.

Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 19, oraz w soboty od 10 do 15.

Cybermachina

 • Adres: Szczytnicka 52  
 • Cena: obowiązuje zasada – zamawiasz przy barze – bezpłatnie grasz w gry planszowkowe czy na konsoli
 • Czas wypożyczenia: na miejscu 

Cybermachina to przede wszystkim ciekawe miejsce, do którego warto przyjść z grupką znajomych. Znajdziemy tutaj wiele sprzętów do grania, od najnowszych modeli konsol Xbox po klasyki gatunku gamingowego.

Oprócz elektroniki są też gry planszowe. Wybór i różnorodność gier  jest spora, a że CyberMachina jest otwarta do późnych godzin nocnych to łatwo stracić w niej poczucie czasu. Dodatkowo możemy tutaj zagrać w karty np. w wiedźmińskiego Gwenta albo umówić się na partię sieciowego HearthStone`a.

– U nas nie można wypożyczyć ani rezerwować gier. Dostęp do nich ma każdy, kto nas odwiedzi. Na obecną chwilę mamy około 120 gier planszowych i karcianych. Najpopularniejsze tytuły to Dixit i 5 sekund, te gry sprawiają że spotkanie ze znajomymi jest jeszcze przyjemniejsze. Gry planszowe i karciane cieszą się u nas lepszą popularnością niż najnowsze tytuły gier na Xboxa. Nie ukrywam bardzo nas to cieszy – mówił Manager Cybermachiny Michał Korol.

Mag planszowy

 • Adres: Szewska 31
 • Cena: 0zł
 • Czas wypożyczenia: na miejscu

Mag planszowy to sklep z grami planszowymi i popularnymi karciankami. Znajdziemy w nim wszystkie najnowsze pozycje dla zaawansowanych graczy, ale i dla tych niedzielny też się dużo znajdzie. Wypożyczalni tutaj nie znajdziemy, ale jak mówi pracownik sklepu Pan Adrian Klein jest to w planach. Można tutaj przyjść z własną grą, albo skorzystać z gier dostępnych do pogrania na miejscu.

– Można do nas przyjść z własną grą, albo skorzystać z tych dostępnych u nas. Obok stolików jest półka z dostępnymi grami dostępnymi dla każdego. Nazywamy ją gralnią, jest tutaj około 100 pozycji do wyboru. Oprócz rekreacyjnego grania odbywają się u nas  turnieje. Praktycznie codziennie coś się dzieje. Warto sprawdzać nasze wydarzenia na Facebooku, umieszczamy tam informację o wszystkich nadchodzących turniejach.

Grramy

 • Adres: Henryka Pobożnego 3
 • Cena: 0 zł na miejscu, wypożyczalnia 5-20 zł
 • Czas wypożyczenia: na miejscu, wypożyczalnia 3dni

3 w jednym. Wypożyczalnia, bar z grami oraz sklep internetowy. Grramy to idealne połączenie dla zapalonego gracza planszówek. . Gry podzielone są na kategorie cenowe od 5zł do 20zł za 3dni.

Oprócz wypożyczenia gier do domu, możemy  skorzystać z opcji zagrania na miejscu.

Bar Grramy to idealne miejsce do spotkania ze znajomymi. Możemy tutaj wypić dobre piwo i jednocześnie ograć kilkanaście planszówek, które są dostępne na miejscu.

Marajo

 • Adres: gen. J. H. Dąbrowskiego 36/4U
 • Cena: 0 zł na miejscu, wypożyczalnia 5-30zł (3dni)
 • Czas wypożyczenia: 3 lub 7 dni

Marajo to sklep z szerokim asortymentem najnowszych gier planszowych i największą w Polsce wypożyczalnią gier. Lista tytułów do wypożyczenia przekracza już 1300 pozycji. Pan Maciej Smiatacz śmieje się, że do listopada będzie tutaj już ponad 2000 gier. Tutaj znajdziemy katalog z dostępnymi do wypożyczenia grami.

fot. Facebook

Za darmo możemy pograć w każdą środę. Istnieje możliwość zarezerwowania stolika i korzystania za darmo z całej wypożyczalni. Koszt to 10 zł za godzinę za cały stolik.

Dominik KrawczykZgłoś uwagę