„Piwo pod chmurką” we Wrocławiu już od 1 sierpnia

1 sierpnia 2018 r. w życie wchodzi nowy przepis, uchwalony przez Radę Miejską Wrocławia na początku lipca, który wyłącza z zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych sześć lokalizacji, w tym popularną Wyspę Słodową.


Uchwała uchylająca zakaz spożywania alkoholu w wyznaczonych miejscach publicznych we Wrocławiu ukazała się w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego 17 lipca, a po dwóch tygodniach, czyli dokładnie 1 sierpnia, wchodzi w życie. Debata uchylająca dotychczasowy zakaz wywołała wśród wrocławskich radnych wiele kontrowersji.

Za przyjęciem uchwały (5 lipca), która jest konsekwencją zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, zakazującej spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, z wyłączeniem miejsc, w których gmina wyda odstępstwo od zakazu, głosowało 16 radnych, przeciw opowiedziało się 14, a 5 wstrzymało się od głosu.

fot. www.facebook.com/WyspaNaWeekend

Wyspa Słodowa i 5 innych lokalizacji

Poza Wyspą Słodową, od 1 sierpnia legalnie alkohol będzie można spożywać także w wyznaczonych i specjalnie przystosowanych do tego miejscach w parku Tysiąclecia i w parku Wschodnim, a także w Lesie Osobowickim, Rędzińskim oraz Sołtysowickim. Oprócz wydzielonych palenisk znajdziemy tam także ławki, stoliki ora,z co najważniejsze, pojemniki na odpady.

Prosimy zatem o rozwagę, kulturę i przede wszystkim zachowanie po sobie czystości.

Warto także przypomnieć, że w weekendy, w okresie wakacyjnym, na Wyspie Słodowej organizowanych jest wiele atrakcji dla wrocławian, w tym warsztaty tematyczne, koncerty muzyczne czy kino plenerowe. Miejmy nadzieję, że odstępstwo od zakazu spożywania alkoholu w tym i innych wyznaczonych do tego miejscach nie będzie wpływało na przebieg różnych imprez.

Wyspa na weekend 2018

Wyspa na weekend 2018

Eventy / Piknik / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 4 sierpnia 2018 do 26 sierpnia 2018

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz
Zgłoś uwagę