Fundusz Czasu Wolnego 2019 – ponad 170 wydarzeń we Wrocławiu

Już po raz drugi samorządy osiedlowe mogły skorzystać z Funduszu Czasu Wolnego i zaproponować mieszkańcom Wrocławia własne inicjatywy sportowe, rekreacyjne, społeczne oraz kulturalne. W tym roku osiedla razem ze 125 partnerami przygotowały niezwykle bogatą i bezpłatną ofertę - do października 2019 roku na 41 osiedlach zostanie zorganizowanych ponad 170 wydarzeń.

 • Fot. archiwum

  Fot. archiwum


– W tegorocznej edycji Funduszu Czasu Wolnego bierze udział 41 Rad Osiedli. W porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła liczba Rad Osiedli składających wnioski, co bardzo nas cieszy. Przyznane środki w ramach Funduszu zwiększyły się do prawie 390 tysięcy złotych, a wszystko to zostanie przeznaczone na działania na osiedlach – mówi Łukasz Łaskawiec, zastępca dyrektora ds. kampanii miejskich z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Harmonogram wydarzeń

Wśród imprez zaplanowanych na wrocławskich osiedlach i finansowanych z Funduszu Czasu Wolnego są m.in.: gry miejskie, pikniki osiedlowe, turnieje sportowe, osiedlowe kina plenerowe i warsztaty plastyczne.

Na Księżu zostanie zorganizowane kino samochodowe, na Gaju odbędzie się konkurs filmowy na film krótkometrażowy, a na Hubach cykl warsztatów kulinarnych. Na rodzinne warsztaty z psią behawiorystką zaprasza Ołbin, a na Osobowicach odbędzie się osiedlowa potańcówka. To jednak tylko wybrane wydarzenia.

– Chcemy zaproponować mieszkańcom miasta ofertę, która nie będzie wymagała podróży do szeroko rozumianego centrum – opowiada Kamil Ziętek z WCRS. – Różnorodność proponowanych działań jest bardzo duża i wierzymy w to, że wśród ponad 170 wydarzeń każdy znajdzie propozycje dla siebie i dla swojej rodziny – dodaje.

Pobierz: Harmonogram wydarzeń w lipcu w ramach Funduszu Czasu Wolnego

Weekend 6-7 lipca 2019

 • 6 lipca, godz. 14.00-19.00, wycieczka rowerowa, Kowale
 • 7 lipca, godz. 9.00-15.00, spływ kajakowy rzeką Widawą, dolny odcinek Widawy, Polanowice-Poświętne-Ligota
 • 7 lipca, godz. 11.00-14.00, letnie przesilenie - turniej dla młodszych i starszych, kąpielisko przy ul. Harcerskiej, Oporów
 • 7 lipca, godz. 11.00-18.00, rejsy jachtami motorowymi po Odrze, start rejsu oraz biesiada - Marina Viator, Przedmieście Oławskie
 • 7 lipca, godz. 18.00-20.00, slow jogging, Ołbin
Letnie kino plenerowe na Sołtysowicach

Letnie kino plenerowe na Sołtysowicach

Wydarzenie kinowe / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 7 lipca 2019 do 18 sierpnia 2019

Miejsce Stadion Sportowy Sołtysowice

Zobacz

Fundusz Czasu Wolnego w liczbach

 • łączna wnioskowana kwota - 430 750 zł,
 • łączna kwota przyznana - 388 250 zł,
 • liczba wszystkich ofert - 39, złożone przez 41 Rad Osiedli,
 • 138 partnerów, 170 wydarzeń.

Środki z Funduszu Czasu Wolego są wykorzystywane na realizację lokalnych i bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców Wrocławia. Osiedla, które zgłaszały wnioski podejmują inicjatywy we współpracy partnerskiej z innymi organizacjami społecznymi działającymi na terenie osiedla (np. z organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi, związkami wyznaniowymi i placówkami edukacyjnymi). Dofinansowaniem są objęte wydarzenia w całym mieście.Zgłoś uwagę