Festiwal Dziecinada: spektakl „Piotruś Pan”

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” będzie bawił, wzruszał i edukował. W październiku Strefa Kultury Wrocław i Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych zapraszają na kilka dni wspaniałej przygody z teatrem i spotkania z artystami z całego świata. Rodzice! Zabierzcie dzieci do teatru!


„Piotruś Pan” to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii – fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? W tym beztroskim świecie dzieciństwa czas nie przemija, a życie jest nieustającą przygodą. Towarzyszami przygód Piotrusia jest grupa Zagubionych Chłopców, wróżka Dzwoneczek oraz Wendy – dziewczynka, którą Piotruś Pan zabiera do Nibylandii… Jednak nawet w tej szczęśliwej krainie czyhają niebezpieczeństwa: bohaterowie będą musieli zmierzyć się z piratami pod wodzą strasznego Kapitana Haka...

Niezaprzeczalnym atutem spektaklu jest różnorodność środków artystycznego wyrazu.

W przedstawieniu znajdziemy elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz zapadające w pamięć piosenki. „Piotruś Pan” to spektakl familijny, na który zapraszamy całe rodziny. Przedstawienie jest pochwałą nieokiełznanej wyobraźni. Uczy dzieci, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale, a ich rodziców – by pielęgnować w sobie dziecko. Bo nie ma lepszej płaszczyzny do dialogu niż wspólna zabawa.

Oddamy jeden podwójny bilet na 5 października, na godz. 17:30 w Imparcie.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu: „Piotruś Pan” [6+]

Dziecinada – 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

Dziecinada – 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

Teatr tańca / Spektakl / Teatr muzyczny / Dla dzieci / Teatr lalek
Termin od 4 października 2018 do 7 października 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Jak grać?

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Która to edycja festiwalu Dziecinada? Odpowiedź wpisujemy w formularz konkursowy, podajemy imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Konkurs trwa do wtorku, 2 października, do godz. 12.00.

Wygrywa 6 osoba, która prawidłowo odpowie na pytanie. O miejscu i sposobie odbiorze zaproszeń poinformujemy telefonicznie oraz mailowo. Zgłoś uwagę