Ferie we Wrocławiu [OFERTY NA PIERWSZY TYDZIEŃ 28.01-3.02]

Wydaje się, że te ferie we Wrocławiu będą zimowe nie tylko z nazwy. Pojawiły się i śnieg, i mróz, tyle że nie wiadomo, jak długo u nas zabawią. Podpowiadamy, jak wypełnić wolny od szkoły czas swoim pociechom i gdzie młodzież może poszukać dla siebie fajnych zajęć – w pierwszym tygodniu feryjnej laby.        

  • zima śnieg ferie

    pl.freeimages.com


Staramy się tu pokazywać takie propozycje, które z jednej strony za bardzo nie wydrenują kieszeni rodzicom, a z drugiej – jest jeszcze szansa, by się na nie zapisać. 

Wszystkie oferty na ferie znajdują się tutaj 

W szkole „po godzinach”

Niektóre wrocławskie szkoły i miejskie placówki kultury zorganizowały w tym roku półkolonie, ale i udostępniły swoje zasoby lokalowe na organizację zajęć – m.in. matematycznych, komputerowych, plastycznych gier zespołowych, tanecznych czy sportowych – w ramach tzw. otwartych sal.

Taką ofertę można sprawdzić TUTAJ i już u źródła dowiadywać się, czy jest możliwość zapisania dziecka na kilkugodzinne w danym dniu ferii warsztaty czy zespołowe gry.

W muzeum nudno nie jest 

Wrocławskie muzea, które na co dzień również prowadzą działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży, na ferie polecają zajęcia bezpłatne, za symboliczną złotówkę albo nieco drożej – za 5 zł. Warto przyjrzeć się tej ofercie, bo organizatorzy dostosowali ją i do wieku uczestników, i proponują takiej jej formy, które będą atrakcyjne dla młodych feriowiczów.

Oprócz więc dowiadywania się o rzeczach nieraz ciekawych, tajemniczych, dzisiaj już niespotykanych, będzie można rysować, malować, tworzyć niezwykłe konstrukcje, brać udział w różnych grach i konkursach. (Wszystkie oferty w zestawieniu).  

Ferie w Muzeum? Dlaczego nie! 

Ferie w Muzeum? Dlaczego nie! 

Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin od 28 stycznia 2019 10:00 do 10 lutego 2019 15:00

Miejsce Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Zobacz
Ferie pod Złotym Słońcem

Ferie pod Złotym Słońcem

Dla dzieci / Warsztaty / Dla rodziców
Termin od 29 stycznia 2019 do 8 lutego 2019

Miejsce Muzeum Pana Tadeusza

Zobacz
Wycinanki świata

Wycinanki świata

Warsztaty
Termin 1 lutego 2019 12:00

Miejsce Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Zobacz

Podwodny świat, cuda chemii i natury

Spędzić zimę wśród raf koralowych we Wrocławiu można tylko w... Hydropilis. Tam czekają cuda natury podwodnego świata, a wraz z początkiem ferii zostanie otwarta stacja badawcza, która wzbogaci strefę Ocean Życia. Będzie okazja do przeżyć, jak w podwodnej łodzi.

Poza tym w Hydropolis podczas ferii pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych, wiele ciekawostek o wodzie w morzach i rzekach, które przekażą przewodnicy podczas oprowadzania po obiekcie, czy ekologiczne warsztaty. Warto też zobaczyć makietę centrum Wrocławia wiernie, zbudowaną z 11 tysięcy obiektów, z których najbardziej rozpoznawalne zostały wykonane w technice druku 3D – to najbardziej zaawansowana technologicznie makieta w Polsce, nad którą pracowano przez 9 miesięcy.

Wstęp przez całe ferie do Hydropolis na te zajęcia – od 17 zł. Poniżej szczególy, w tym jak się zapisać na warsztaty. 

Ferie pełne wrażeń w Hydropolis

Ferie pełne wrażeń w Hydropolis

Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin od 26 stycznia 2019 do 10 lutego 2019

Miejsce Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Zobacz

Artystycznie w ruchu w Centrum Sztuki WRO

Bezpłatne warsztaty ruchowo-medialne dla dzieci i młodzieży 10-14 lat pod okiem aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy mogą być świetną propozycją spedzenia czasu w ferie, a na pewno niecodzienną. Zajęcia bedą bowiem miały na celu połączenie ruchowej ekspresji ciała, działań performatywnych i nowych mediów – czyli sprawdzenia, jak ruch wpływa na obraz i dźwięk, a także jak medialne narzędzia i środki wyrazu mogą prowokować pracę z ciałem.

Abstrahując od wartości artystycznej i twórczych poszukiwań, dla spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej uczniów taka aktywność, jak na warsztatach we WRO, może stać się prawdziwym dobrodziejstwem. Obecność na nich należy tylko powierdzić e-mailowo, udostępniając odpowiednie dane – o czym można wyczytać poniżej.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży: PORUSZONY WIDOK

Warsztaty dla dzieci i młodzieży: PORUSZONY WIDOK

Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin od 29 stycznia 2019 10:00 do 1 lutego 2019 18:00

Miejsce Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Zobacz

Rodzinne wyjście do teatru

To świetna okazja, żeby dzieci spędziły więcej razem – z rodzicami, dziadkami, starszym rodzeństwem... Tym razem wyjście do teatru można zaplanować nie w ramach szkolnej wycieczki, ale bardziej „kameralnie”, z obopólną radością. 

Spektakl, który w terminie ferii pokazuje Wrocławski Teatr Lalek, powinien nadto przypaść do gustu nie tylko młodej widowni. Baśniowa opowieść o Pięknej i Bestii jest, powszechnie znana, jest dość wzruszająca, a w tej wersji jest jeszcze bardzo zabawna. Warto się więc trochę popłakać także ze śmiechu.

Bilet ulgowy kosztuje 20 zł, dla osoby dorosłej 25 zł, jeśli przyjdzie większa grupa, każdy płaci po 18 zł.

Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

Spektakl / Dla dzieci
Termin od 31 stycznia 2019 do 5 lutego 2019

Miejsce Wrocławski Teatr Lalek

Zobacz

Zobacz: Lodowiska we WrocławiuZgłoś uwagę