Muzyczne letnie festiwale we Wrocławiu

Pexels

Po długiej przerwie do Wrocławia powracają festiwale muzyczne, podczas których na żywo będziemy mogli zobaczyć ulubionych artystów. Jakie letnie imprezy warto wpisać do swojego kalendarza? Kto i kiedy gra w czerwcu, lipcu i sierpniu we Wrocławiu? Podpowiadamy, gdzie można wybrać się w plener podczas upalnych dni.

Joanna Leja | 07 maja 2021

Na ten moment fani muzyki czekali od ponad roku. Od maja systematycznie odmrażane są kolejne branże, w tym również kultura. Wrocław zawsze był w czołówce wydarzeń kulturalnych w Polsce, dlatego nawet w tym niełatwym pandemicznym okresie latem czeka na nas wiele wyjątkowych atrakcji. Spragnieni dobrej muzyki na świeżym powietrzu nie powinni narzekać, bo od czerwca do września zaplanowano kilka ciekawych wydarzeń. A to, być może, nie ostatnie słowo organizatorów.

Czerwiec

Vertigo Summer Vibes Festival (10-27.06) 

Nowy letni festiwal muzyczny we Wrocławiu promujący młodych artystów. Vertigo Jazz Club & Restaurant otwiera się na nowe rytmy i w czerwcu towarzyszyć nam będą takie gatunki muzyczne jak R&B, Soul, Groove, Funk, Pop, Rock.

Wydarzenia zaplanowano w popularnych miejscach w plenerze. W czerwcowe weekendy muzyki będzie można posłuchać m.in. na miejskich plażach czy miejscach spotkań i rekreacji w różnych częściach Wrocławia.

Koncerty są bezpłatne.

Vertigo Summer Vibes Festival

Vertigo Summer Vibes Festival

Koncert / Jazz / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 10 czerwca 2021 do 27 czerwca 2021

Miejsce ZaZoo Beach Bar Plaża miejska

Zobacz

WrocLove Summer Stage (11.06-27.06)

Plenerowe koncerty we Wrocławiu pod szyldem WrocLove Summer Stage! Najpopularniejsi polscy artyści wystąpią  na letniej scenie w Parku na Wyspie (niedaleko wrocławskiego ZOO i  Hali Stulecia). 

WrocLove Summer Stage

WrocLove Summer Stage

Koncert / W plenerze
Termin od 11 czerwca 2021 do 18 sierpnia 2021

Miejsce Park na Wyspie

Zobacz

Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu (19.06)

W tym roku tysiące fanów gitary podejmie próbę pobicia Gitarowego Rekordu Świata, choć tym razem 19 czerwca, podczas jednego z największych festiwali muzyki gitarowej na Pergoli. Na żywo, a także w wersji online.

W ubiegłym roku wspólnie i online utwór „Hey Joe” wykonało 7998 gitar. W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa edycja 2020 r. zaznaczona została jako „specjalna edycja online”. W tym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7424 gitary czyli o jedną więcej niż podczas poprzedniego rekordu na żywo z 2019 roku. 

Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu

Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu

Spotkania / Koncert / Akcje społeczne
Termin 19 czerwca 2021 12:00

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz

Lipiec

Vertigo Summer Jazz Festival (1-31.07)

Vertigo Summer Jazz Festival to 31 świątecznych dni z muzyką jazzową i zarazem trzecia odsłona festiwalu. Do tej pory koncerty odbywały się w klubach, na dachach, parkach i plażach miejskich czy tramwaju. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się niebawem, bowiem organizatorzy jeszcze nie zdradzili programu festiwalu.

Część wydarzeń jest bezpłatna. 

Vertigo Summer Jazz Festival 2021

Vertigo Summer Jazz Festival 2021

Jazz / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 1 lipca 2021 do 31 lipca 2021

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

3-majówka we Wrocławiu (2-4.07)

W tym roku nie udało się, niestety, zorganizować 3-majówki tradycyjnie – w maju. Jednak organizatorzy przygotowali dla nas wyjątkowo majówkę w lipcu, na której z pewnością nie zabraknie pozytywnych emocji i gwiazd na scenie przy Pergoli i Hali Stulecia.

Podczas trzech festiwalowych dni zagrają m.in. Leszek Możdżer, Clock Machine, Maria Peszek, Ralph Kamiński, Spięty i wielu innych. Ceny biletów od 89 do 135 zł.

3-Majówka 2021

3-Majówka 2021

Koncert / W plenerze
Termin od 2 czerwca 2021 15:00 do 4 lipca 2021 23:59

Miejsce Pergola we Wrocławiu

Zobacz

Craft Open Wrocław (2-4.07)

Craft Open Wrocław, który odbędzie się 2-4 lipca we Wrocławiu, na placu Wolności. W jego trakcie organizatorzy pragną wyłonić prawdziwe „perełki” – twórców z pasją, których działalność zasługuje na rozgłos, oraz którzy będą mieli możliwość wystąpić na jednej scenie z już znanymi artystami pod czas głównego wydarzenia Craft Music Festival. 

Craft Open Wrocław

Craft Open Wrocław

Koncert / W plenerze
Termin od 2 lipca 2021 do 4 lipca 2021

Miejsce Plac Wolności

Zobacz

Stay Wild Festival 2021 (9-10.07)

9-10 lipca w pobliżu wyjątkowego hipodromu – Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice – odbędzie się pierwsza edycja festiwalu muzycznego Stay Wild Festival. 

W programie m.in. Krzysztof Zalewski, sanah, Ania Rusowicz, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Sorry Boys, Fisz Emade Tworzywo, Bitamina, Skubas i inni. 

Stay Wild Festival

Stay Wild Festival

Termin od 9 lipca 2021 do 10 lipca 2021

Miejsce Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Zobacz

WROsound (16-17.07)

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound prezentuje – inspirowany głównie elektroniką i rapem – nowy program, a organizatorzy obiecują dodatkowe atrakcje dla uczestników i fanów imprezy.

Miejsce? Na placu Społecznym przed Impartem. Festiwal wraca do formatu dwudniowego, a na ten moment obecność potwierdzili: HVOB, Meek, Oh Why?, Tomasz Makowiecki, Jacek Sienkiewicz, MIN t, Syny, Coals oraz Biały Tunel.

WROsound 2021

WROsound 2021

Koncert / W plenerze / Hip hop / Pop
Termin od 16 lipca 2021 do 17 lipca 2021

Miejsce Plac Społeczny

Zobacz

Craft Music Wrocław (23-25.07)

Craft Music Festiwal to trzydniowy festiwal muzyczny, na którym młodzi artyści zdobędą możliwość zagrać na jednej scenie z już znanymi gwiazdami polskiej muzyki.

Na Partynicach zagrają m.in. Kamil Bednarek, KARAŚ/ROGUCKI, Smolasty czy Ania Karwan.

Craft Music Festival

Craft Music Festival

Koncert
Termin od 23 lipca 2021 do 25 lipca 2021

Miejsce Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Zobacz

Lipiec-sierpień

 

Letnie Brzmienia Wrocław (23.07-29.08)

Takiego festiwalu jeszcze we Wrocławiu nie było. Przez ponad miesiąc, co weekend, na scenie plenerowej pod Impartem na pl. Społecznym same gwiazdy. Od połowy lipca do końca sierpnia koncerty najpopularniejszych polskich artystów, a zagrają m.in. duet Kwiat Jabłoni, sanah, Artur Rojek, zespół LemON, Nosowska, Ania Dąbrowska, MROZU oraz wielu innych.

Letnie Brzmienia Wrocław

Letnie Brzmienia Wrocław

Koncert / W plenerze
Termin od 23 lipca 2021 do 29 sierpnia 2021

Miejsce Plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna

Zobacz

Lech Polish Hip-Hop Music Awards

Pierwsza edycja Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbędzie się 19 sierpnia we wrocławskiej Hali Stulecia. Nowe, cykliczne wydarzenie to efekt współpracy Polish Hip-Hop Festival i marki LECH. Polski
 

Lech Polish Hip-Hop Music Awards

Lech Polish Hip-Hop Music Awards

Eventy / Hip hop
Termin 19 sierpnia 2021 16:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Nie tylko muzyczne festiwale

Open Air Theatre Festival (14-20.06)

Wielbiciele muzycznych festiwali będą mieli w czym wybierać. Lato we Wrocławiu to również wiele innych ciekawych wydarzeń. Już w czerwcu zobaczymy artystów teatru ulicznego i sztuki cyrkowej, a to za sprawą OPEN AIR Theatre Festival.

OPEN AIR Theatre Festival

OPEN AIR Theatre Festival

W plenerze
Termin od 14 czerwca 2021 do 20 czerwca 2021

Miejsce Centrum Kultury Agora

Zobacz