Premiera nowej gry wrocławskiej firmy

Tequila Games, to drugie obok Techlandu duże studio tworzące gry, z siedzibą we Wrocławiu. W jej gry zagrało już ponad 10 mln ludzi. Od czwartku w sklepie App Store dostępna jest najnowszy produkt wrocławskiej firmy, cyfrowa gra karciana Earthcore: Shattered Elements.

 • karta do gry Earthcore studia Tequila Games z Wrocławia

  Jedna z kart do gry mobilnej studia Tequila Games z Wrocławia

 • Karty gry Earthcore wrocław

  Karty gry Earthcore są projektowane przez kilkunastu artystów z Polski i zagranicy

 • grafik Tequila Games z wrocławia przy Earthcore

  Wrocławska firma cały czas pracuje nad rozwijaniem gry

 • Łukasz Deszczułka i Wojciech Woziwodzki, szefowie Tequila Games i Tequila Mobile wrocław

  Łukasz Deszczułka i Wojciech Woziwodzki, szefowie Tequila Games i Tequila Mobile


Jej twórcy liczą, że gra swoim rozmachem i innowacyjnymi rozwiązaniami podbije światowe rynki. Gra jest dostępna w 8 wersjach językowych, jednocześnie w ponad 150 krajach. W Polsce Earthcore wydany został w pełnej polskiej wersji językowej,  a swojego głosu użyczył aktor, Piotr Fronczewski. Gra jest do ściągnięcia za darmo.

Gra – co mocno podkreślają przedstawiciele Tequila Games, jest absolutnie oryginalna. – Nie kopiowaliśmy, nie wzorowaliśmy się na innych, jak to robią niektórzy twórcy gier. Od początku do końca gra powstała w naszym wrocławskim studio, choć przy udziale osób z zewnątrz – zaznacza Wojciech Woziwodzki, prezes Tequila Mobile, który zajmował się pozyskiwaniem funduszy i inwestorów na świecie, co pozwoliło sfinansować powstanie gry.

 

Prace nad grą trwały prawie dwa lata. Zaangażowane w jej tworzenie było ponad 40 osób ze studia (m.in. grafików, programistów, testerów) i wielu zewnętrznych specjalistów, artystów- ilustratorów z całego świata, nawet z Indii. Do produkcji gry udało się zaangażować m.in. najlepszego polskiego projektanta gier planszowych, Michała Oracza. Jej budżet wynosił kilka milionów złotych, dzięki czemu pozwolił stworzyć bardzo dopracowany i obszerny świat gry, który już jest przez znawców branży porównywany z dziełami największych światowych twórców. Przed oficjalna premierą gra została udostępniona w Kanadzie, Holandii i Brazylii, bo jej twórcy byli ciekawi z jakim spotka się przyjęciem.

– Uwagi graczy pozwoliły jeszcze lepiej ją dopracować i wzbogacić – przyznaje Łukasz Deszczułka, jeden z założycieli i prezes Tequila Games.

Testy beta trwały 5 miesięcy i pokazały, że gracze potrafią spędzać długie godziny w Earthcore i wracają do niej, by rywalizować w rankingach. Jak się okazuje, cyfrowe gry karciane to kategoria gier coraz bardziej zdobywająca popularność wśród graczy mobilnych i coraz częściej zajmująca czołowe pozycje w rankingach najlepiej zarabiających tytułów.

Czym jest Earthcore?

To gra karciana, która odznacza się systemem walki przypominającym zabawę w “kamień, papier i nożyce”. Tyle, że tu będą trzy, zwalczające się nawzajem żywioły - ogień, woda i natura. Każda z kart ma mieć również własną umiejętność bojową oraz ustalone z góry punkty ryzyka. Kart jest 200. Zastosowany system walki ma sprawić, że pojedynki w grze będą bardzo dynamiczne i pełne zwrotów akcji.  - Premiera Earthcore’a to dla nas dopiero początek wielkiej przygody – mówi  Łukasz Deszczułka, założyciel i prezes studia Tequila Games. – Będziemy cały czas ją rozwijać i ulepszać. Chcemy zgromadzić wokół gry aktywną społeczność. Aby zachęcić graczy do pozostania z Earthcorem, już pracujemy nad pierwszymi dodatkami, które zupełnie za darmo rozszerzą jej zawartość – zdradza Łukasz Deszczułka.

Na razie gra jest dostępna dla posiadaczy iPadów i iPhonów. Premiera wersji na Androida oraz PC planowana jest w późniejszym terminie.

Studio Tequila

Wojciech Woziwodzki i Łukasz Deszczułka

Wojciech Woziwodzki i Łukasz Deszczułka ze studia Tequila

Łukasz Deszczułka zaczynał prace z grami w 2003 r, gdy był jeszcze na II roku studiów (m.in. studiował informatykę). Studio Tequila Mobile, które najpeirw współzałożył zajmowało się przez lata tworzeniem bardzo prostych, popularnych gier na komórki dla masowych graczy, którzy mogą pograć w nie, jadąc  autobusem czy w pociągu. Gry były za darmo (tzw. free to play) i powstawały w ciągu 2-3 miesięcy. Marzeniem założyciela firmy było jednak stworzenie dużej, rozbudowanej technicznie i fabularnie gry karcianej dla grupy bardziej wymagających odbiorców. W tym celu właśnie założył około 2 lat temu studio Tequila Games, którego został szefem. Wojciech Woziwodzki, który wcześniej zajmował się consultingiem w branży informatycznej i pozyskiwaniem pieniędzy do start up-ów – został prezesem studia Tequila Mobile, które wspiera Tequila Games od strony finansowej. 

Earthcore: Shattered Elements można pobrać za darmo na urządzenia z systemem iOS (iPad i iPhone): https://itunes.apple.com/pl/app/earthcore-ccg/id912349391

Oficjalna strona gry: www.earthcoregame.com

Zwiastun do pobrania: http://bit.ly/1cLbfXn

 Zgłoś uwagę