Dzień bez samochodu: pierwsza godzina na rowerze miejskim za darmo

Tradycyjnie 22 września jest obchodzony doroczny dzień bez samochodu. Z tej okazji każdy, kto zdecyduje się wypożyczyć rower w systemie Nextbike Polska, będzie mógł skorzystać z Wrocławskiego Roweru Miejskiego za darmo przez godzinę.


Dłuższy czas wypożyczenia za darmo

Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22.09) włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, który we wtorek 22 września zapewni użytkownikom Wrocławskiego Roweru Miejskiego dłuższy darmowy czas wypożyczenia.

Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu, a nie – jak zazwyczaj – pierwsze 20 minut.

Łatwy dostęp do bezemisyjnych środków transportu

– Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z tegorocznym hasłem przewodnim „Nieemisyjna mobilność dla wszystkich” ma na celu pokazanie po raz kolejny, jak ważne jest zapewnienie ludziom w całej Europie, a także na całym świecie, łatwego dostępu do bezemisyjnych środków transportu. Trudno było by sobie wyobrazić to wydarzenie bez udziału rowerów miejskich Nextbike, z których w Polsce korzysta ponad 2 miliony osób. Tradycyjnie Nextbike, jako lider bikesharingu włącza się w obchody Dnia Bez Samochodu wydłużając darmowy czas wypożyczenia – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

– To nasz wkład w działania, które mogą sprawić, że nasze miasta będą bardziej przyjazne do życia – dodaje Tomasz Wojtkiewicz.

Jak pojechać za darmo

Przez cały wtorek 22 września (tj. od północy do godziny 23.59) bezpłatna będzie pierwsza godzina. Zamiast bezpłatnych pierwszych 15, 20 czy 30 minut (w zależności od systemu) miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Mat. pras.Zgłoś uwagę