Działka przy stadionie sprzedana. Powstanie tu biurowiec

Działka przy al. Śląskiej w pobliżu Stadionu Wrocław kosztowała 4,5 mln zł. Powstanie tu siedmiokondygnacyjny biurowiec oraz stacja paliw.

  • Działka obok Stadionu Wrocław została sprzedana/um.wroc.pl

    Działka obok Stadionu Wrocław została sprzedana/um.wroc.pl


Cena wywoławcza czterech działek o łącznej powierzchni 6937 m kw. wyniosła 3,5 mln zł. Teren podzielony jest na trzy mniejsze działki (w sumie 323 m kw.) i większą (6614 m kw.).

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu może powstać budynek usługowy lub rekreacyjny. Zakładano pojawienie się tutaj: gastronomii, obiektu upowszechniania kultury, wystaw i ekspozycji czy centrum medycznego lub konferencyjnego. Możliwa jest również budowa stacji benzynowej. I tak też się stanie.

Zwycięzcą przetargu została wrocławska firma ARKOP Krzysztof Pianowski, która kupiła grunt za 4,5 mln zł. Już wiadomo, że planuje budowę sześciopiętrowego biurowca z garażem podziemnym oraz stacji paliw, z której mają korzystać przede wszystkim kierowcy wjeżdżający na Autostradową Obwodnicę Wrocławia.

Firma Arkop działa od 30 lat. W tym czasie wybudowała ponad 100 stacji paliw, 40 hal przemysłowych, budynki mieszkalne i usługowe. We Wrocławiu deweloper wybudował m.in. osiedla „Willa na Grabiszynku” przy ul. Rymarskiej z 2012 r. czy „Panoramę Zatorską” przy ul. Zatorskiej z 2013 r.

Prace budowlane powinny zakończyć się w 2024 r.

Działka obok Stadionu Wrocław została sprzedana/um.wroc.plZgłoś uwagę