Drugie Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu [ARCHIWUM]

W programie zbiorka elektroodpadów


Każdy Polak urodzony w 2006 roku wytworzy w ciągu życia aż 4 tony elektroodpadów. Wrocławskie Dni Elektrorecyclingu mają zmotywować wrocławian do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Planowany ramowy harmonogram Drugich Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

Wszystko rozpcznie się 9 października o 13:00 na wrocławskim Rynku. - Pod Pręgierzem uczniowie z wrocławskich szkół, przebrani za „elektroodpady” będą protestować i domagać się „drugiego życia i oddania do recyklingu” - mówi Katarzyna Ombach, dyrektor działu zakupów ZSEiE, Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., który organizuję akcję. Wśród osób biorących udział w happeningu będzie przeprowadzony konkurs na najlepsze przebranie.

Od 9 do 30 października będzie można wziąć udział w konkursie dla szkół w formie „Gry Miejskiej”. - Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli wziąć udział w wyjątkowych eko-podchodach, na najlepszych przygotowane są cenne nagrody - dodaje Katarzyna Ombach.

Warto dodać, że 23 października od 14:00 do 18:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci będą zbierane w sześciu punktach miasta: CH ARENA (parking od ul. Sanockiej), CH Astra (parking przed supermarketem), CH Borek (parking przed wejściem od ul. Hellera), CH Korona (parking przed wejściem głównym), CH Magnolia Park (parking w okolicy wejścia 3.), Centrum Outlet Factory (parking przed wejściem głównym).

Uroczyste podsumowanie akcji odbędzie się 14 listopada w Domu Kultury Firlej. Zagra m.in. Zespołu Recykling Band – finalistów konkursu „Mam Talent”.

To już druga edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Za inicjatywę Gmina Wrocław została uhonorowana I miejscem w kategorii gmin miejskich w ogólnopolskim rankingu gmina "Gmina Przyjazna Recyklingowi".

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Ministerstwie Środowiska 13 września br.

Zgłoś uwagę