Święto złocistego trunku – festiwal Beer Geek Madness

Aż 100 rodzajów piwa będzie można skosztować podczas wrocławskiego festiwalu tego trunku Beer Geek Madness. Druga edycja jednego z najbardziej oryginalnych festiwali piwa na świecie rusza już 11 kwietnia we wrocławskim klubie muzycznym Zaklęte Rewiry.


Festiwal to obowiązkowa impreza dla największych miłośników piwa z całej Europy. Wszystko za sprawą swojej niekonwencjonalnej formuły. Na Beer Geek Madnessnie prezentuje się piw ze standardowej oferty browarów rzemieślniczych, tylko takie przygotowywane raz w roku – specjalnie na ten festiwal. Największe polskie browary rzemieślnicze prześcigają się w pomysłach na uwarzenie najoryginalniejszego piwa. Dlatego PINTA, Pracownia Piwa, SzałPiw, Birbant, Kingpin, Piwoteka, Kraftwerk, Mason oraz wrocławskie Doctor Brew, Profesja, Browar Stu Mostów i podwrocławski browar restauracyjny Widawa sięgnęły po tak niekonwencjonalne dodatki do piwa, jak pieprz z Indonezji, krystaliczną wodę z nowozelandzkiego lodowca Fox Glacier, świeżą miętę czekoladową, białą kurkumę, papryczki Chipotle, a nawet gałązki sosny i dzikie drożdże.

Niespotykane piwne rarytasy

W sumie na wrocławskim festiwalu Beer Geek Madness można będzie spróbować niemal 100 rodzajów piwa. Trzynaście specjalnie przygotują największe polskie browary, kolejnych 11 będą serwowały ze swojej stałej oferty, 14 różnych piw w beczkach przyleci z USA, a jeszcze ponad 60 będzie można kupić w butelce lub puszcze. Na Beer Geek Madness zostały sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych piwa, które nierzadko będzie można kupić po raz pierwszy w Polsce. Wśród nich jest między innymi najlepsze piwo świata według biblii miłośników piw, jaką jest portal ratebeer.com, czyli sprzedawane wyłącznie w puszcze piwo Heady Topper DIPA z browaru The Alchemist. To buchająca podwójnie cytrusowym aromatem American India Pale Ale, dla której zakupu w sklepach tworzą się komitety kolejkowe, a piwosze zza oceanu potrafią przejechać nawet kilka stanów do najbliższego sklepu oferującego to piwo.

Muzyczna oprawa

Na festiwalu Beer Geek Madness piwo będzie najważniejsze. Ale nie tylko ono znajdzie swoje miejsce w klubie Zaklęte Rewiry. Jak przystało na klub muzyczny, nie zabraknie także dobrej muzyki. Podczas całej imprezy, czyli w godzinach 17.00-3.00 będą odbywały się koncerty. Na scenie alternatywnej wystąpią zespoły Fate, This Noise, Tester Gier oraz Elvis Deluxe. Na scenie głównej z kolei będzie można posłuchać Tria Jazzowego oraz grupy podejmującej inicjatywy proekologiczne –  Please the Trees. Podczas drugiej edycji festiwalu Beer Geek Madness taką inicjatywa będzie zasadzenie drzewa.

Fot.: materiały prasowe

Zgłoś uwagę