Dotacja dla Śląska Wrocław przyznana

Wrocławscy radni zdecydowali o przyznaniu dotacji dla piłkarskiego Śląska. To 10 mln zł. Decyzję podjęto, ponieważ do skutku nie doszło podpisanie aktu notarialnego w sprawie sprzedaży klubu.


Za głosowało 16 radnych, 5 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu.

Pieniądze są potrzebne na funkcjonowanie klubu, który - meczem z Arką Gdynia - w niedzielę rozpoczyna sezon. Sytuację ze Śląskiem radnym tłumaczył prezydent Wrocławia.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia:

– Jest mi przykro i smutno, że musiałem poprosić o to spotkanie. Miałem nadzieję, że to nie będzie konieczne. Dziękuję, że na poprzedniej sesji Rada wyraziła zgodę na prywatyzację Śląska . Niestety jestem już niemal pewien, że cały proces zakończył się fiaskiem.

– Wykazaliśmy wiele cierpliwości i dochowaliśmy staranności wedle wszystkich standardów. Pomimo to, jak pewnie państwo wiedzą już z mediów rozmowy z panem Grzegorzem Ślakiem nie zakończyły się powodzeniem. Nie umiem powiedzieć, co powoduje, że prezes Ślak nie chce potwierdzić notarialnie umowy i tym samym zakończyć procesu sprzedaży. Dziś jestem już przekonany, że do tego zakończenia nigdy nie dojdzie. W związku z tym jestem zmuszony prosić państwa o wsparcie. Będziemy dochodzić odszkodowania, ale wiadomo, że taki proces trwa, a Śląsk potrzebuje środków finansowych tu i teraz. Mogę obiecać, że w ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawimy nową koncepcję funkcjonowania klubu. W najbliższym czasie będziemy rozmawiać z wrocławskim firmami w sprawie wsparcia Śląska. Ne chcemy rozpoczynać procesu prywatyzacyjnego, wrócimy do tego po roku. Nie chcemy tego robić w trakcie sezonu.

Michał Bobowiec, prezes Śląska Wrocław:

– Im więcej kibiców, tym więcej sponsorów. Im więcej pieniędzy w kasie, tym lepsi piłkarze, można grać o lepszą pozycję. Śląsk to nie tylko piłka nożna. Dla więcej niż połowy wrocławian Śląsk jest ważny. Misją klubu jest to, by był wizytówką Wrocławia. Szukamy sponsora tytularnego , musimy zwiększyć wpływy z gadżetów, biletów, wprowadzić nowe standardy w komunikacji z mieszkańcami i kibicami. Szczególnie zależy nam na  akademii piłkarskiej, by wychować nowych piłkarzy. 

Marcin Urban, skarbnik miasta:

– 3 lata, 6 mln zł. Zgodnie z umową każda kwota powyżej powinna zostać zwrócona w drodze odszkodowania i o taki zwrot będziemy wnosić. Również z tego powodu forma dotacji jest najlepszą formą pomocy klubowi, lepszą niż pożyczka, o której wstępnie myśleliśmy.

Forma dotacji 10 mln zł na Śląsk.

Czytaj – Grzegorz Ślak nie kupił Śląska Wrocław.

Zgłoś uwagę