Na Ołbinie budują domek na jesionie – w niedzielę otwarcie

Domek jest jak marzenie: kolorowy, z drewna i budowany na prawdziwym, dużym drzewie. Cecylia Malik, artystka z Krakowa wraz z Kolektywem Niedzielni i przy dużej pomocy dzieci z wrocławskiego Ołbina stawia go na podwórku pomiędzy ul. Żeromskiego, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Daszyńskiego. Domek powstaje od poniedziałku, a jego oficjalne otwarcie zaplanowano na niedzielę 10 lipca o godz.17.00.


W budowę domku na jesionie zaangażowało się sporo mieszkańców pobliskich kamienic. Okoliczne dzieciaki od rana malowały deseczki, które stworzą ściany domku. – Dzieci opracowują też instrukcje zabaw, w które będzie można się bawić w domku i na podwórku. Są bardzo pomysłowe. Ponieważ w tym rejonie jest dużo psów, a mieszkańcy nie sprzatają po nich i dzieci grając w piłkę, co rusz natykają się na kupy, wymyśliły happenning i stworzyły slogany, ktore mają zachęcić ludzi, by sprzatali po psach – opowiada Cecylia Malik. Hapenning z udziałem dzieci odbędzie się dziś późnym wieczorem, w porze gdy ludzie wyprowadzają psy na podwórko. 

DOMEK NA JESIONIE,  czyli Cecylia Malik i Niedzielni na wrocławskim podwórku

DOMEK NA JESIONIE, czyli Cecylia Malik i Niedzielni na wrocławskim podwórku

W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Happeningi / ESK / Zajęcia dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 4 lipca 2016 10:00 do 10 lipca 2016 22:00

Miejsce podwórko pomiędzy ul. Żeromskiego, Nowowiejską, Jedności Narodowej, Daszyńskiego

Zobacz
Zgłoś uwagę