4. Wyjazd dla uchodźców z Ukrainy z Wrocławia do Francji (miasto LILLE). Jak i gdzie się zgłosić

Ewa Waplak,

Lille to miasto partnerskie Wrocławia i Charkowa. Leży na północy Francji, blisko granicy z Belgią. Mieszka tam wielu Ukraińców i Polaków. Wyjazd jest organizowany i nadzorowany przez urzędy miejskie Wrocławia i Lille. Jest to w pełni bezpieczna i sprawdzona przez oba urzędy oferta.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Uwaga! Wyjazd jest bezpłatny. Prosimy uważać na nieuczciwe propozycje płatnych wyjazdów!

Najważniejsze informacje

• Zakwaterowanie i pełna opieka u rodzin (także ukraińskich)
  • Na miejscu opieka osób mówiących po ukraińsku
  • Pobyt długotrwały (do 6 miesięcy)
  • Pomoc w załatwianiu formalności i legalizacji pobytu
  • Pomoc w opiece nad dziećmi
  • Przejazd autokarem
  • Możliwość nauki języka francuskiego
  • Termin wyjazdu zależy od liczby chętnych. Informacje o terminach będą podawane na bieżąco.

Gdzie się zgłosić do wyjazdu

Chętni do wyjazdu proszeni o kontakt:

Zgłoszenia przyjmuje także punkt recepcyjny na dworcu głównym.