wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Jeden formularz – wiele spraw [FORMULARZE]
  4. Wniosek o stojak

Wniosek o stojak

Wniosek o stojak

Urząd Miejski Wrocławia zaprasza do składania wniosków dotyczących montażu stojaków rowerowych. Jeżeli zauważają Państwo potrzebę postawienia stojaka/stojaków rowerowych w jakimś miejscu w granicach administracyjnych Wrocławia, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Reklama

Stojaki mają formę odwróconej litery U i pozwalają na bezpieczne zapięcie koła i ramy roweru.

Stojaki montowane są tylko na gruntach będących własnością Gminy Wrocław lub jednostek Gminy Wrocław (stojaki nie są stawiane na gruntach prywatnych), po przeprowadzeniu analizy zasadności wniosku.

Procedura

Wstępnie zaakceptowane wnioski, po sporządzeniu projektu lokalizacji, są opiniowane przez Koordynatora projektu wystroju plastycznego miasta oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. W przypadku terenów będących we władaniu innych jednostek organizacyjnych, dodatkowo wymagana może być zgoda innego podmiotu, np.: Zarządu Zieleni Miejskiej, Zarządu Zasobu Komunalnego, placówki edukacyjnej.

Wnioski są przyjmowane przez cały rok

Nie obowiązują opłaty za złożenie wniosku i za montaż stojaków. O stojaki można wnioskować przez cały rok. Po przeprowadzeniu analizy wybrane lokalizacje są przesyłane do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który następnie zleca ich realizację.

Stojaki, co do zasady, stawiane są raz w roku po rozstrzygnięciu przetargu przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta na dostawę i montaż stojaków.

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl