wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. UA SOS – platforma pomagająca znaleźć schronienie w Polsce

UA SOS – platforma pomagająca znaleźć schronienie w Polsce

Maciej Wołodko,

flaga Ukrainy i witające się dłonie, grafika ilustracyjna źródło: pixabay
flaga Ukrainy i witające się dłonie, grafika ilustracyjna

Platforma internetowa w trzech językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim, ułatwia uchodźcom znalezienie noclegu. Możecie zgłaszać w niej swoje oferty pomocy. Partnerami inicjatywy są m.in. Związek Ukraińców w Polsce, PAH, Unia Metropolii Polskich i Tech To The Rescue.

Reklama

Serwis dostępny jest pod adresem https://uasos.org/. W połowie marca ma również pojawić się jako aplikacja dostępna Google Play i App Store. Zasada działania platformy jest prosta. Rejestrując ofertę pomocy, podajemy uszczegóławiające wskazówki, takie jak na jak długo możemy przyjąć potrzebujących, czy oferujemy wyżywienie, czy jesteśmy otwarci na zwierzęta domowe itp. Osoby szukające noclegu, zaznaczają swoje potrzeby i otrzymują z platformy informacje o dostosowanych ofertach.

W serwisie można zalogować się na dwa sposoby: przy pomocy konta Google, albo przez Facebooka. Platforma umożliwia bezpośrednie skontaktowanie się osoby szukającej schronienia z osobą je oferującą. Na UA SOS możemy zgłaszać wyłącznie oferty pomocy nieodpłatnej.

Jak zapowiadają twórcy narzędzia, strona docelowo ma objąć swoim zasięgiem także inne kraje regionu, takie jak Czechy, Słowacja, Węgry czy Rumunia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl