W sobotę Crystal Cup na Partynicach – najdłuższa gonitwa z przeszkodami

68 koni, międzynarodowa stawka jeźdźców, siedem gonitw w programie dnia, w tym danie główne: najdłuższa gonitwa przeszkodowa sezonu o puchar Crystal Cup – to wszystko już w sobotę 16 października od godz. 11.30 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice.

  • Przed nami kolejny ważny dzień wyścigowy na wrocławskim torze na Partynicach, fot. Wiktor Rzeżuchowski

    Przed nami kolejny ważny dzień wyścigowy na wrocławskim torze na Partynicach, fot. Wiktor Rzeżuchowski


Crystal Cup to drugi pod względem prestiżu, po Wielkiej Wrocławskiej, dzień wyścigowy sezonu 2021. W tytułowej najdłuższej gonitwie przeszkodowej pobiegnie dziewięć koni, rywalizować będą na dystansie 5500 metrów. Na trasie do pokonania jest 25 przeszkód, w tym m.in. skok trybunowy.

Crystal Cup na Partynicach

Crystal Cup na Partynicach

Zawody
Termin 16 października 2021 od 11:30 do 16:30

Miejsce Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Zobacz

Wyścigi konne – prestiżowy cykl Crystal Cup

Łączna pula nagród 11. dnia wyścigowego to 332 tys. zł, z czego aż 172 tys. powędruje do zwycięzców gonitwy o puchar Crystal Cup, która rozgrywana jest na wrocławskim torze od 2017 r.

– Crystal Cup European Cross Country Challenge to pucharowy cykl gonitw skakanych, organizowany przez dziesięć europejskich torów przeszkodowych, Wrocław jest jednym z nich. Gdyby użyć porównania piłkarskiego, to jesteśmy w lidze mistrzów – mówi dyrektor wrocławskiego toru Jerzy Sawka.

Crystal Cup to najdłuższa gonitwa przeszkodowa sezonu, fot. Agata WładyczkaCrystal Cup to najdłuższa gonitwa przeszkodowa sezonu, fot. Agata Władyczka

Oprócz Wrocławia, gonitwy o puchar Crystal Cup rozgrywane są na torach: francuskich – Pau, Fontainebleau, Lion-d'Angers, Craon, Compiègne, belgijskim Waregem, włoskim Merano, brytyjskim Cheltenham oraz czeskich Pardubicach.

Parada, pokazy i dodatkowe atrakcje

W programie dnia w sobotę znalazły się również międzynarodowe gonitwy z przeszkodami na dystansie 4000 metrów, międzynarodowe gonitwy płotowe oraz dwie gonitwy na dystansach płaskich.

Gonitwę o puchar Crystal Cup poprzedzi uroczysta, konna parada, w której wezmą udział dyrektor toru – Jerzy Sawka, oddział konny straży miejskiej oraz reprezentacja Wyższej Szkółki Jazdy Konnej – Partynice. Łącznie na torze zobaczymy 20 koni.

Na odwiedzających tor na Partynicach w sobotę 16 października czeka wiele atrakcji, fot. Paweł TyrańczakNa odwiedzających tor na Partynicach w sobotę 16 października czeka wiele atrakcji, fot. Paweł Tyrańczak

Na odwiedzających wrocławski tor na Partynicach czekać będą dodatkowe atrakcje: pokazy konne, przejażdżki na kucykach, wyścigi w goglach vr oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie można m.in. wygrać weekendowy pobyt w Hotel & Medi Spa Biały Kamień oraz lot widokowy samolotem Aeroklubu Dolnośląskiego nad okolicami Wrocławia. Po wyścigach, ok. godz. 16.30, zaplanowano koncert Gentlemans Jazz.Zgłoś uwagę