Cinema Italia Oggi – przegląd nowego kina włoskiego w Horyzontach

Orientacja polskiego widza w kinie włoskim jest o niebo lepsza niż włoskiego w polskim, ale nie wystarczy znać obrazów Paola Sorrentina, nawet tych w gwiazdorskich obsadach (z Jude'em Law'em), bo w Italii dzieje się dziś znacznie więcej. Okazją do nadrobienia zaległości niech będzie blisko tygodniowy przegląd nowych filmów nakręconych we Włoszech w Kinie Nowe Horyzonty (7-13 kwietnia).

  • nierozłączne

    Kadr z filmu „Nierozłączne”


Cinema Italia Oggi: Przegląd nowego kina włoskiego w Nowych Horyzontach

Cinema Italia Oggi: Przegląd nowego kina włoskiego w Nowych Horyzontach

Wydarzenie kinowe
Termin od 7 kwietnia 2017 do 13 kwietnia 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Czym żywi się włoskie kino

Jakie tematy interesują obecnie włoskich reżyserów? Społecznego niedostosowania, wykluczenia, niedojrzałości, konfliktów rodzinnych. Rodzina wydaje się wciąż kluczem do czytania cinema Italia. Jej członkowie stanowią barwny kalejdoskop.

W komedii „Quo Vado” bohaterem jest emocjonalnie niedojrzały Checco, który twardo trzyma się urzędniczej posadki w rodzinnym miastaeczku. Dziwnym zbiegiem okoliczności otrzymuje jednak pracę w norweskiej głuszy na Biegunie Północnym za niebagatelne 35 tysięcy euro! Rzeczywistość mocno go przerośnie i zmusi do większego otwarcia się na ludzi i świat. Okaże się, że Checco wyniesie z tej lekcji korzyści, nie tylko finansowe.

Historia z filmu „Szybki, jak wiatr” jest inspirowana autentycznymi wydarzeniami, a śledzimy w niej historię rodziny związanej z biznesem wyścigów samochodowych. Niegdyś jeździł ojciec Mario i syn Loris, teraz jednak wielką szansę na sukces ma córka Giulia. Zanim jednak krewni zewrą szeregi będą musieli zakopać wojenny topór i przegadać dawne problemy, które wciąż rzutują na ich wspólne życie.

Wątki społeczne są treścią filmu „Największe marzenie”, w którym główny bohater, dawny przestępca Mirko, postanawia zmienić swoje życie, bo zostaje większością głosów wybrany przewodniczącym Komitetu Dzielnicowego. , uświadamiając sobie, że dbanie o miejscową społeczność i prostowanie własnej biografii to niełatwa sprawa.

Wielbiciele aktora Toniego Servillo (legendarnego już bohatera „Wielkiego piękna” Sorrentino) ucieszą się oglądają kolejną jego wielką rolę w filmie „Spowiedzi” Roberta Ando. Akcja rozgrywa się w Niemczech, gdzie właśnie rozpoczyna się szczyt G8, a delegaci mają podjąć ważną uchwałę. Oprócz polityków obecni są także m.in. mnich Roberto Salus i to wokół niego zacznie się koncentrować uwaga wszystkich, kiedy padną podejrzenia o to, że podczas spowiedzi ojciec wysłuchał szczegółów dotyczących ustawy.

Spodoba się polskim widzom, z pewnością, obraz „Nierozłączne”, w którym zagrały siostry bliźniaczki – Marianna i Angela Fontana. Grane przez nie syjamskie bliźniaczki Viola i Daisy są atrakcją ślubów, imprez i śpiewając zarabiają na całą rodzinę. Kiedy jednak dowiedzą się, jak mogą zostać rozdzielone, postanowią zawalczyć o swoją nieależność...z całą rodziną, która najchętniej nadal czerpałaby korzyści z pokazywania „wybryków natury”.

Zgłoś uwagę