Bulwar Słoneczny w nowej odsłonie [WIDEO]

Już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z całkiem odmienionego Bulwaru Słonecznego. Stoją już nowe ławki, ozdobą bulwaru jest aranżacja obrazująca historię praw wyborczych kobiet na świecie i w Polsce.

  • Bulwar Słoneczny, fot. wroclaw.TV

    Bulwar Słoneczny, fot. wroclaw.TV


Na Bulwarze Słonecznym jest remontowany chodnik o powierzchni 551 mkw, a ponad 300-metrowy odcinek ścieżki rowerowej będzie wyróżniony innym rodzajem nawierzchni (beton asfaltowy).

W ramach inwestycji posadzono sporo drzew i krzewów, pojawiły się m.in.: sosna górska, bukszpan, róże, rudbekie, maki wschodnie, liliowce i lawenda.

Nasadzenia zieleni i meble miejskie stworzą spójną aranżację z traktem obrazującym historię praw wyborczych kobiet na świecie i jubileuszem praw wyborczych kobiet w Polsce.

– Nowa aranżacja bulwaru zakłada instalację granitowych siedzisk, stanie się dodatkowo osiem ławek parkowych. Montujemy również nowe kosze na śmieci oraz zamontujemy oświetlenie – wymienia Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa ZDiUM.

Czytaj też: Bulwar Słoneczny pod kobiecym patronatem

Bulwar Słoneczny będzie przypominał o prawach kobiet

Po renowacji Bulwar Słoneczny będzie miejscem poświęconym historii przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce i na świecie. 80 kompletów stalowych płyt z nazwą państwa i rokiem otrzymania w nim przez kobiety praw wyborczych zostanie wbudowanych w przestrzeń bulwaru. Na zieleńcu zostanie zamontowana specjalna płyta, upamiętniająca 100-lecie przyznania praw wyborczych kobietom w naszym kraju.

Koszt inwestycji to ok. 1,6 mln. zł.Zgłoś uwagę