Pierwsze rozgrywki na nowym boisku przy ul. Lubińskiej [WIDEO]

Na nowym boisku przy ul. Lubińskiej we Wrocławiu rozegrano już pierwsze zawody, padły też pierwsze bramki. W Dzień Dziecka, w Centrum Treningowym Spartan na Szczepinie, oficjalnie otwarto profesjonalny obiekt do gry w piłkę nożną. Wkrótce powstanie tam też nowa ścianka tenisowa.

  • Boiska-lubinska-wroclaw

    Nowe boisko przy ul. Lubińskiej, fot. www.wroclaw.pl


Przy ul. Lubińskiej we Wrocławiu zakończyła się przebudowa boisk do piłki nożnej. W efekcie czego powstało duże i nowoczesne boisko (62 m x 30 m), które można podzielić na trzy mniejsze (o wymiarach 30 m x 20 m). W przyszłości pokryte będzie ono halą pneumatyczną.

– W miejscu starych, zaniedbanych boisk powstało jedno duże i nowoczesne. Jego podział na mniejsze to doskonałe rozwiązanie, aby zwiększyć dostępność tego typu obiektów dla większej ilości chętnych. Wyłożone jest ono sztuczną trawą, jest oświetlone, otoczone piłkochwytami, są też przegrody pomiędzy boiskami, by w jednym czasie mogło grać kilka drużyn – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan.

Pierwsze zawody

1 czerwca br., z okazji Dnia Dziecka, rozegrano na nim pierwsze zawody. Uruchomiono też zapisy do Akademii Piłkarskiej Spartan.

– Bardzo dobrze gra się na tym boisku. Tyle miejsca i fajna murawa. To chyba największe takie boisko w okolicy – mówi Michał, uczestnik zawodów piłkarskich.

Sztuczna trawa na obiekcie przy ul. Lubińskiej kładziona była najnowocześniejszą metodą budowy boisk piłkarskich, na podkładach panelowych TILEA.

– Dużą ich zaletą jest mobilność, czyli to, że można je w dowolnym momencie przenosić, oraz elastyczność, dzięki czemu gracze nie są tak narażeni na przeciążenia stawów. Co więcej, panele wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu – dodaje Maciej Moczko.

Boisko przy ul. Lubińskiej, fot. www.wroclaw.pl

Czytaj też: Sztuczna trawa na boisku przy ul. Lubińskiej – kolejny etap prac

Do wynajęcia 7 dni w tygodniu

We Wrocławskim Centrum Treningowym Spartan przy ul. Lubińskiej można wynająć całe, duże boisko lub jedno z trzech mniejszych.  

Duże boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią (wymiar 62 x 30m) + 1 szatnia

  • poniedziałek-piątek do godz. 16.00 – 120 zł/godz.
  • poniedziałek-piątek od godz. 16.00 – 180 zł/godz.
  • soboty, niedziele i święta – 120 zł/godz.

Małe boiska piłkarskie ze sztuczną trawą (wymiary 30 x 20m) + 1 szatnia

  • poniedziałek-piątek do godz. 16.00 – 60 zł/godz.
  • poniedziałek-piątek od godz. 16.00  – 80 zł/godz.
  • soboty, niedziele i święta – 60 zł/godz.

Przy czym cały czas do dyspozycji mieszkańców na terenie obiektu pozostaną m.in.: bieżnia lekkoatletyczna, plac zabaw, korty, hale tenisowe oraz siłownia. Wkrótce także będzie nowa ścianka tenisowa.          

Dwa etapy inwestycji

Budowa boisk piłkarskich to I etap inwestycji. II etap polegać będzie na budowie hali pneumatycznej nad powstałymi boiskami. Umożliwi to mieszkańcom Szczepina i okolic dbanie o kondycję oraz rozwijanie umiejętności sportowych przez cały rok, w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. 

Koszt inwestycji to ok. 2 mln zł (z halą). Zakończenie II etapu planowane jest na październik 2021 r.Zgłoś uwagę