11 listopada – Bieg Niepodległości z wąsem. Trwają zapisy

11 listopada o godzinie 11:11 na Stadionie Olimpijskim wystartuje wyjątkowy Bieg Niepodległości z wąsem. Uczestnicy pokonując dystans 10 kilometrów, będą świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Trwają zapisy na to wydarzenie, a jak się okazuje, organizatorzy przygotowali znacznie więcej atrakcji, także dla rodzin z dziećmi.


Bieg z wąsem to wyjątkowy punkt na biegowej mapie Polski. Kolejna, 6. już edycja organizowana przez stowarzyszenie Pro-Run Wrocław w tym roku skupi blisko 2000 miłośników aktywnego świętowania, którzy w nietypowy sposób będą mogli uczcić dzień 11 listopada.

Główne elementy wydarzenia zaplanowano na obszarze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu (al. Paderewskiego 35), a trasa wyprowadzi uczestników ze stadionu na ulice pobliskiego osiedla Zacisze. Łącznie zawodnicy pokonają dwie pętle, które przeszły atest PZLA. Oznacza to, że jeśli któryś z zawodników pobije np. rekord świata w biegu na dystansie 10 km, będzie on uznany za oficjalny wynik. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymają m.in. specjalną torbę z niepodległościowym symbolem, biało-czerwony sztormiak i oczywiście znak rozpoznawczy uczestników tego biegu – doklejany wąs.

Zapisy dla uczestników potrwają do 4 listopada, a wszelkie szczegóły wraz z cennikami za poszczególne pakiety startowe można znaleźć TUTAJ.

Dla wszystkich uczestników, którzy pokonają dystans 10 kilometrów w zaplanowanym limicie 90 minut, przewidziano wyjątkowe medale z motywem orła i wąsa marszałka Piłsudskiego zwieńczonymi razem łańcuchem. Najlepsza trójka kobiet i mężczyzn oraz najszybsze osoby w każdej kategorii wiekowej dodatkowo otrzymają specjalnie przygotowane szklane trofea. Warto pamiętać, że na trasie biegu znajduje się jeden punkt nawadniania, odżywiania oraz odświeżania.

Bieg Niepodległości z wąsem – 11 listopada

Bieg Niepodległości z wąsem – 11 listopada

Biegi i maratony / Wydarzenia sportowe / Dla wszystkich
Termin 11 listopada 2018 11:11

Miejsce Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Zobacz

Biegowa kapsuła czasu – jedyna w kraju

Wszyscy, którzy przyjdą w tym dniu na Stadion Olimpijski będą mogli zapisać się w historii biegowego Wrocławia, tworząc wyjątkową biegową kapsułę czasu. Po jej napełnieniu, zostanie złożona w Izbie Pamięci Wrocławskiego Sportu na Stadionie Olimpijskim, a do jej środka będzie można zajrzeć dopiero po 50 latach.

– Mamy cichą nadzieję, że przynajmniej część osób, która 11 listopada umieści swoje rzeczy w kapsule, po 50 latach będzie mogła odnaleźć swój wkład. Zawartość kapsuły będzie składać się z dwóch elementów. Pierwszą skompletuje organizator, gdzie poza materiałami medialnymi z tej daty, znajdzie się także medal Biegu z wąsem, 35. PKO Wrocław Maratonu i 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, natomiast w drugiej części urny znajdzie się to, co przyniosą wszyscy uczestnicy wydarzenia – mówi organizator Jacek Urbanowicz z Pro Run.

Bieg Stulecia – dystans dla początkujących

Trasa o długości 10 kilometrów to nie jedyny dystans, jaki tego dnia mogą pokonać uczestnicy wydarzenia na Stadionie Olimpijskim. Osoby początkujące, ale również rodziny z dziećmi, mogą spróbować swoich sił w symbolicznym Biegu na Stulecie. Nieprzypadkowy jest tutaj dystans w przedziale od 1918 metrów do 2018 metrów.

W ramach Biegu Niepodległości odbędą się także zmagania najmłodszych entuzjastów sportu.

– Bieg Krasnala lub jak go na tę okazję nazywamy młodego marszałka ma charakter rekreacyjnej zabawy i toczony będzie na dystansie 100 m (młodsze dzieci) i 400 metrów (starsze dzieci). Udział w biegu jest oczywiście bezpłatny, jednak należy pamiętać o limicie wieku dzieci – 7 lat oraz liczbie miejsc – 100. Każdy młody uczestnik zawodów, który będzie posiadał numer startowy, otrzyma na mecie specjalny upominek – dodaje Jacek Urbanowicz.Zgłoś uwagę