Betard Sparta Wrocław kończy sezon z brązowym medalem

W ostatnim meczu walki o brązowy medal PGE Ekstraligi drużyna Betard Sparty Wrocław podejmowała na własnym torze Solar Falubaz Zielona Góra. Żużlowcy z Wrocławia odrobili straty z przegranego pierwszego starcia, wygrali drugi mecz i zakończyli sezon z brązowym medalem.

  • Wrocławianie zostali Drużynowym II Wicemistrzem Polski w sezonie 2020. (fot.: facebook/wtssparta)


Mecz rozpoczął się od remisowej pierwszej serii startów. Po stronie gospodarzy bardzo szybki był Chris Holder oraz Daniel Bewley, który tak jak w Zielonej Górze korzystał ze sprzętu Taia Woffindena. W wyścigu otwierającym drugą serię startów bardzo dobrze pojechała para Holder – Fricke, która przywiozła pierwszy podwójnie wygrany bieg w tym meczu. W wyścigu 7 partnerem bardzo szybkiego Chrisa Holdera był Daniel Bewley, który od startu do mety jechał za plecami prowadzącego Holdera. W drugiej serii startów zawodnicy Sparty Wrocław wygrali dwa z trzech biegów podwójnie dzięki czemu wysunęli się na jednopunktowe prowadzenie w dwumeczu.

Konsekwentnie powiększali przewagę

W trzeciej serii startów po dwóch remisowych biegach w 10 wyścigu podwójnie wygrała para Janowski – Fricke, która od startu do mety jechała na prowadzeniu. Dzięki wygranej Betard Sparta Wrocław powiększyła przewagę w meczu do dziesięciu punktów 35:25 oraz w dwumeczu 67:62.

W czwartej serii startów kolejne mocne uderzenie drużyny Betard Sparty Wrocław. Dwa wygrane podwójnie wyścigi przypieczętowały zdobycie brązowego medalu oraz wygraną meczową przez zawodników Sparty Wrocław.

W pierwszym biegu nominowanym gospodarzy reprezentowali Maciej Janowski i Daniel Bewley, a po stronie gości posłana do walki została para juniorska Tonder – Pawliczak, która pokazała się z bardzo dobrej strony prowadząc przez większość wyścigu podwójnie. Dopiero na trzecim okrążeniu z Pawliczakiem uporał się Janowski, który ostatecznie dowiózł do mety dwa punkty. 

W ostatnim biegu sezonu na Olimpijskim podwójnie wygrała para gości Vaculik – Protasiewicz. Jadącego na drugiej pozycji Pepe próbował gonić Max Fricke, jednak lepszy okazał się zawodnik z Zielonej Góry. Na czwartej pozycji dojechał Chris Holder, który był najlepiej punktującym zawodnikiem Betard Sparty Wrocław zostając tym samym rajderem meczu.

źródło: wts.plZgłoś uwagę