Betard Sparta Mistrzem Polski w parach

W Ostrowie Wielkopolskim rozegrano finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Złote medale, po świetnym występie, wywalczyli żużlowcy Betard Sparty Wrocław.

  • fot. wts.pl


Spartanie w Ostrowie zaprezentowali kapitalną formę. Tylko jednego z sześciu biegów nie wygrali podwójnie. Jedynej porażki doznali w konfrontacji z równie mocnym tego dnia zespołem Falubazu Zielona Góra, przy okazji prezentując publiczności najbardziej efektowny bieg tego dnia.

Dzięki zwycięstwu w bezpośredniej konfrontacji z wrocławskim duetem zielonogórzanie stali się głównym faworytem do złota. Maciej Janowski i Maksym Drabik szybko wrócili jednak na zwycięską ścieżkę, pokonując podwójnie wszystkich pozostałych rywali. Ostatecznie pozwoliło to na wyprzedzenie Falubazu o jeden punkt i zdobycie tytułu Mistrzów Polski.

Świetny występ Macieja Janowskiego i Maksyma Drabika jest szczególnie ważny w kontekście nadchodzącej wielkimi krokami najważniejszej żużlowej imprezy roku - Monster Energy Speedway of Nations we Wrocławiu. Janowski, jako kapitan reprezentacji Polski i wychowanek lokalnego Klubu, mógł być co prawda niemal pewny występu w dwudniowym finale Mistrzostw Świata, ale skuteczna jazda parą z Maksymem Drabikiem w prestiżowym turnieju, z pewnością ułatwi ostateczną decyzję dotyczącą składu selekcjonerowi reprezentacji Polski.

Betard Sparta Wrocław złote medale w MPPK zdobyła także nieco ponad rok temu. Wówczas był to jednak „zaległy” finał za sezon 2016. Sukcesu nie udało powtórzyć się w drugim z zeszłorocznych finałów, choć Spartanie byli blisko medalu. Dzięki dzisiejszemu triumfowi, Maciej Janowski, Maksym Drabik i Damian Dróżdż na stałe zapisali się w historii wrocławskiego speedwaya jako zdobywcy złotych medali w imprezie rangi mistrzowskiej. Dla Janowskiego jest to drugie złoto w rywalizacji par. Drabik i Dróżdż sięgnęli po to prestiżowe trofeum po raz pierwszy w karierze.

inf. prasowaZgłoś uwagę