Będzie remont esplanady przy wrocławskim Manhattanie

Spółdzielnia Piast ogłosiła przetarg na dokumentację dla remontu esplanady przy tzw. wrocławskim Manhattanie. Wartość inwestycji szacowana jest na 4,2 miliona złotych. Połowę kosztów pokryje miasto Wrocław.

  • wizualizacje inwestora

  • wizualizacje inwestora

  • wizualizacje inwestora


Manhattan to zespół sześciu budynków mieszkaniowych i trzech pawilonów handlowo-usługowych, które zaprojektowała Jadwiga Grabowska-Hawrylak. Same wieżowce przy pl. Grunwaldzkim są już po remoncie, który zakończył się w ubiegłym roku. Zyskały nową elewację i ocieplenie. Teraz przyjdzie czas na remont esplanady i ich otoczenia.

Zobacz, jak wyglądały sedesowce przed remontem

Spółdzielnia mieszkaniowa Piast ogłosiła przetarg na wykonanie pełnej dokumentacji wraz ze wszystkimi zgodami dla tej inwestycji. Potencjalni wykonawcy mają czas do 9 listopada na składanie ofert.

W inwestycji będzie partycypowało miasto Wrocław

 - Miasto pokryję połowę kosztów prac, w tej chwili szacowane są na 4,2 miliona złotych, ale ostateczne poznamy dopiero po stworzeniu dokumentacji – mówi Małgorzata Szafran z Wydziału Komunikacji Społecznej UM.

Remont ma rozpocząć się w 2018 roku, przetarg na roboty ma zorganizować ZDiUM, a spółdzielnia Piast będzie współzamawiającym i prowadzącym inwestycję. Zniszczone w tej chwili otoczenie wieżowców ma zmienić się nie do poznania. na esplanadzie pojawią się lokale usługowe, powstanie mała architektura. Część handlowa ma być rozbudowana a pod esplanadą i na powierzchni ma powstać 439 miejsc parkingowych. W planach są również nasadzenia zieleni, nowe chodniki i drogi rowerowe. 

Zgłoś uwagę