Nowe baseny w aquaparku już otwarte [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od 28 lipca wrocławianie mogą korzystać z dwóch nowych basenów zewnętrznych w Aquapark Wrocław. Do dyspozycji mają też nowe, letnie wejście od strony ul. Petrusewicza, nową strefę relaksu oraz jeszcze więcej zieleni. Nową strefę oficjalnie otworzył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

  • Aquapark Wrocław zyskał dwa nowe baseny zewnętrzne, strefę relaksu oraz nowe wejście. fot. Janusz Krzeszowski


Pomysł powiększenia strefy zewnętrznej wrocławskiego aquaparku pojawił się, gdy w upalne dni zaczęło brakować tam miejsca. W sierpniu 2019 roku udało się pomysł zamienić w czyny. Wrocławski Park Wodny podpisał umowę z firmą PPUH Transcom na rozbudowę obiektu. Mimo epidemii udało się zrealizować tę inwestycję.

– Bardzo nam zależało, aby nową inwestycję, która kosztowała blisko 10 mln złotych, oddać jak najszybciej i właśnie to robimy. Dwie nowe niecki za mną, ta 25-metrowa i ta mniejsza, dedykowana młodszym wrocławianom, plus strefa rekreacyjna i więcej zieleni, w tym naturalne palmy. Co ważne, pomimo nakładów wydanych na inwestycję, ceny biletów pozostają w tym miejscu bez zmian – mówił podczas otwarcia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Więcej basenów i atrakcji dla dzieci

Od dzisiaj goście aquaparku mogą korzystać nie tylko z dwóch nowych basenów, ale również z nowego letniego wejścia na teren obiektu od strony ul. Petrusewicza. Ma to w sezonie letnim usprawnić obsługę i zmniejszyć kolejki.

Użytkownicy parku wodnego zyskali także nowe miejsce do relaksu i wypoczynku, bo teren aquaparku został powiększony o część Wzgórza Andersa. Przy nowo powstałej plaży jest punkt gastronomiczny, a na plażowiczów czekają wygodne leżaki.

W zewnętrznej strefie dla maluchów powstał brodzik. Zamontowano w nim zjeżdżalnie i inne zabawki, które urozmaicą pobyt najmłodszym nad wodą.

W nowym budynku socjalnym powstały szatnie z ponad 700 szafkami i kabinami do przebierania. Jest też pokój dla matki z dzieckiem, natryski i toalety.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Woda w nowych nieckach podlega czterostopniowemu systemowi filtracji. Jest chlorowana, ozonowana i naświetlana lampami UV, które skutecznie zabijają bakterie i wirusy. Odwiedzając aquapark musimy też pamiętać, że obowiązują tam specjalne procedury. Przed wejściem każdy gość ma mierzoną temperaturę za pomocą kamery termowizyjnej. We wszystkich strefach dostępne są pojemniki z płynami do dezynfekcji. Przez cały czas nad bezpieczeństwem gości czuwa cały sztab ludzi.

Mimo wydatków na tę inwestycję, jak podkreślał prezydent Wrocławia – ceny w aquaparku pozostają bez zmian. – Mamy jeszcze jedną dobrą informację. Jesteśmy już gotowi z projektem budowlanym mini-aquaparku na Brochowie, przy ul. Polnej. Za chwilę, jak uzyskamy wszystkie pozwolenie, będziemy przystępować do realizacji – zdradził na koniec gospodarz Wrocławia.

Czytaj więcej: Nowe baseny na Brochowie - umowa podpisana 

Otwarcie nowych zewnętrznych basenów Aquapark Wrocław

Otwarcie nowych zewnętrznych basenów Aquapark Wrocław

Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin 28 lipca 2020 od 09:30 do 20:00

Miejsce Aquapark Wrocław

Zobacz


Zgłoś uwagę