Apanet z Wrocławia inwestuje w USA

Wrocławska grupa kapitałowa Apanet rozpocznie sprzedaż własnych systemów na rynku Stanów Zjednoczonych. Będą opracowywać nowe rozwiązania optymalizujące zużycie energii wewnątrz i na zewnątrz budynków. To pierwsza, tak poważna obecność wrocławskiej grupy poza kontynentem europejskim.

  • apanet

    źródło: Apanet


Dotychczas największym i najbardziej skomplikowanym kontraktem zrealizowanym przez wrocławską grupę kapitałową było zaprojektowanie i wdrożenie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem ulicznym w Bydgoszczy. Apanet informował też o systemach pilotażowych m.in. w Hiszpanii oraz na Łotwie. Obecnie wrocławska grupa kapitałowa Apanet, dzięki udziałom posiadanym w amerykańskiej spółce Smart Lighting Systems rozpocznie sprzedaż własnych systemów na rynku Stanów Zjednoczonych.

– Smart Lighting Systems zajmować się będzie m.in. wsparciem marketingowym oraz samą dystrybucją naszych produktów na terenie USA. W ramach partnerstwa mamy także opracować nowe rozwiązania optymalizujące zużycie energii wewnątrz i na zewnątrz budynków. Obecność na rynku amerykańskim, zdecydowanie największym w branży inteligentnego zarządzania zużyciem mediów, to dla nas naturalny kierunek rozwoju i droga do zwiększenia sprzedaży zagranicznej – mówi Piotr Leszczyński, prezes zarządu Apanet SA.

Wspólnikami Smart Lighting Systems są: Apanet Green System, Ledlighting LLC, Sunview Led LLC oraz Jongkong Sunview Lighting Limited. Powstanie nowego podmiotu było następstwem listu intencyjnego zawartego z SunView Led – spółką prawa amerykańskiego, o współpracy z którą zarząd Apanetu informował w połowie września.

Spółka Apanet od 2003 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych mikroprocesorowych urządzeń sterujących oraz całych systemów automatyki i sterowania. Od 2010 roku – wraz z powołaniem do życia spółki Apanet Green System – działa w branży kontroli zużycia mediów, specjalizując się w inteligentnych systemach zarządzania oświetleniem ulicznym. Od 2013 roku Grupa Kapitałowa Apanet realizuje zaawansowane projekty od poziomu koncepcji do samej produkcji, co pozwoliło jej osiągnąć pozycję jednego z największych producentów urządzeń działających w technologii LonWorks w Europie Środkowo-wschodniej. Funkcjonujący w strukturze Grupy Dział Badań i Rozwoju umożliwia zastosowanie w systemach własnej produkcji nowoczesnych rozwiązań ze świata elektroniki opartych na ideach „Smart Grid” i „Smart City”.

źródło: materiały prasoweZgłoś uwagę