Całodobowe ambulatorium chirurgiczne przeniesione na Dobrzyńską

Jeszcze do niedawna osoby chcące skorzystać z usług ambulatorium chirurgicznego pogotowia ratunkowego kierowały się do przyszpitalnego punktu przy ulicy Traugutta. Od 10 lipca ambulatorium przeniesiono jednak do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego Opieki Medycznej Dobrzyńska, gdzie czynne jest całodobowo.


Z usług medycznych ambulatorium w ciągu roku korzysta ponad 36 000 pacjentów wymagających pilnej interwencji chirurgicznej. Dotychczas pogotowie taką opiekę zapewniało mieszkańcom Wrocławia w swojej podstacji przy ulicy Traugutta 112, oferując dostępność usług we wszystkie dni tygodnia przez całą dobę. Od niedawna nastąpiły jednak zmiany.

Od 10 lipca pacjenci wymagający pilnej interwencji medycznej powinni kierować się do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego Opieki Medycznej Dobrzyńska (ul. Dobrzyńska 21/23), gdzie przeniesiono dotychczasowy punkt działający przy kompleksie szpitalnym na ul. Traugutta.

Przychodnia przy ul. Dobrzyńskiej, źródło: maps.google.pl

Ambulatorium obecnie znajduje się na trzeciej kondygnacji przychodni przy Dobrzyńskiej (jest bardzo dobrze oznaczone), gdzie pacjenci mogą dostać się korzystając z windy. Znajdują się tam cztery pokoje lekarskie, a także gabinet zabiegowy oraz pracownia RTG. To właśnie uniemożliwienie korzystania z aparatury rentgenowskiej w szpitalu przy Traugutta w nocy było powodem przyspieszenia przenosin do nowej placówki, która czynna jest całodobowo.

Nieruchomość przy Traugutta ma nowego właściciela

Przypominając, kompleks szpitalny, wybudowany pod koniec XIX w. przy ulicy Traugutta, stoi pusty od 2015 roku. Wówczas wszystkie oddziały szpitala im. Marciniaka przeprowadziły się do nowej siedziby przy ulicy Fieldorfa, a obiekt trafił na sprzedaż. Nowym właścicielem nieruchomości została firma AmRest, prowadząca popularne sieciowe restauracje, kawiarnie i bary szybkiej obsługi.  

Zobacz także: Nocna i świąteczna pomoc medyczna we Wrocławiu

Zgłoś uwagę