Akademicki Wrocław gra dla WOŚP

Dzień z życia szalonego chemika, oprowadzanie po znanych i mniej znanych rejonach Gór Stołowych, warsztaty interaktywne w Instytucie Nauk Geologicznych, czy warsztaty histopatologiczne połączone z oprowadzaniem po Zakładzie Patomorfologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - to tylko niektóre z aukcji, które w tym roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przygotowało wspólnie wrocławskie środowisko akademickie, obok inicjatyw, w które - w związku z finałem WOŚP - są zaangażowane poszczególne uczelnie.

  • dr Urszula Komarnicka


Dzięki kreatywności wszystkich zaangażowanych w akcję można - w szczytnym celu, wylicytować udział w niebanalnych, ciekawych, a nierzadko zaskakujących wydarzeniach, które pozwalają „od kuchni” poznać świat nauki i spotkać się z osobami, które są z nim związane.

- Nie ma nic bardziej budującego lokalną społeczność niż wspólne niesienie dobra! Dlatego też, w tym roku Akademia Młodych Uczonych i Artystów, wyjątkowa grupa młodych naukowców i artystów z Wrocławia, zdecydowała się uczestniczyć w 29 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi dr Urszula Komarnicka, członkini Akademii Młodych Uczonych i Artystów, Adiunkt na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. - Członkowie Akademii przygotowali wiele wyjątkowych atrakcji, które będzie można licytować. Wygrani, między innymi, odwiedzą prosektorium, poznają świat komórek nowotworowych i bakterii, zostaną zabrani na wycieczkę w Góry Stołowe z osobistym przewodnikiem, będą obserwować minerały w skali makro i mikroskopowej, czy też wezmą udział w wystrzałowych eksperymentach chemicznych!

Kosz od Mozarta

Wrocławskie Centrum Akademickie już od prawie 10 lat w ramach miejskiego programu Mozart wspiera partnerstwa między wrocławskimi przedsiębiorcami a naukowcami, których bezpośrednim efektem jest produkt lub usługa, odpowiadająca na konkretne potrzeby danej firmy. Na specjalnej aukcji WOŚP będzie można wylicytować symboliczny „kosz” produktów i usług – które powstały właśnie dzięki programowi Mozart.

29. Finał WOŚP Wrocław online

29. Finał WOŚP Wrocław online

Koncert / Eventy / Akcje społeczne
Termin od 30 stycznia 2021 do 31 stycznia 2021

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz

- Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, niejednokrotnie podkreślał wagę współpracy miasta z ze środowiskiem akademickim. Dlatego inicjatywa „Akademicki Wrocław dla WOŚP”  jest w tym roku naszą dodatkową „cegiełką” do tego, co w każdym roku organizują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrocławskie uczelnie - mówi Tomasz Janoś, dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego. - WOŚP jest symbolem jednoczenia się różnych środowisk - dlatego zależało nam na tym, żeby coś zrobić wspólnie.

Wszystkie aukcje w ramach Akademicki Wrocław dla WOŚP dostępne będą w serwisie www.aukcje.wosp.org.pl

Organizatorem akcji „Akademicki Wrocław dla WOŚP” jest Wrocławskie Centrum Akademickie (www.wca.wroc.pl), razem z Akademią Młodych Uczonych i Artystów (www.akademia.wroc.pl) oraz znanymi przedstawicielami  środowiska akademickiego.Zgłoś uwagę