30 Kreatywnych Wrocławia 2020. Książki Joanny Hytrek-Hryciuk [ZAKOŃCZONY]

Do wygrania jest 5 egzemplarzy książki „Między prywatnym a publicznym. Życie codzienne we Wrocławiu w latach 1938-1944” wrocławskiej historyczki Joanny Hytrek-Hryciuk, która właśnie dołączyła do grona 30 Kreatywnych Wrocławia w dziedzinie nauka. Tom opublikowany został nakładem Wydawnictwa Via Nova. Konkurs trwa do 17 grudnia do 9.00. 


Do wzięcia jest: 

5 egzemplarzy książki „Między prywatnym a publicznym. Życie codzienne we Wrocławiu w latach 1938-1944” Joanny Hytrek-Hryciuk

Prekursorska publikacja, interesująco i bogato ilustrowana, której autorka wnikliwie bada czas stanowiący tło dla późniejszego dramatu wojennego, fanatycznej obrony Festung Breslau. Joanna Hytrek-Hryciuk analizuje okres utrwalonego władztwa nazistowskiego w Stadt Breslau, mówi o przeobrażaniu się codzienności mieszkańców i intelektualnego klimatu Wrocławia od roku 1938, ostatniego czasu „normalnego” życia mieszkańców miasta, do jesieni 1944 roku, po której nastąpiła zdeterminowana przez czynniki militarne jego samozagłada.

Książka powstała w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław.

Jak wygrać książki Wydawnictwa Via Nova

Trzeba do czwartku 17 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz napisać, komu dedykowana jest książka Joanny Hytrek-Hryciuk. Podpowiedź znajdziecie w profilu historyczki w serwisie 30 Kreatywnych Wrocławia 2020.  

Nagrodę wygra co siódma osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę