30 Kreatywnych Wrocławia 2019 – dziękujemy za zgłoszenia

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do 5. edycji 30 Kreatywnych Wrocławia. W tym roku wpłynęło prawie 190 zgłoszeń.


Tegoroczne zgłoszenia to i pojedyncze osoby, i zespoły, które Waszym zdaniem zasługują na tytuł wrocławskiego Kreatywnego. Kapituła projektu, organizowanego przez portal www.wroclaw.pl i miasto Wrocław, będzie miała jak zwykle niełatwe zadanie, by wskazać laureatów.  

Podobnie jak w latach ubiegłych, mogliśmy liczyć na Waszą pomoc w odnalezieniu ludzi w różnym wieku, którzy potrafią przekuć swoje zawody i pasje w sukces. Tym, co robią w życiu, pomagają innym i integrują ich, motywują, sprawiając, że nasze miasto nieustannie się zmienia.

Wrocław kształtuje się bowiem również dzięki utalentowanym pasjonatom i marzycielom, stając się otwarty na ludzi, przyjazny, z ofertą dobrych warunków do życia, nauki i pracy.

Mamy ich – i co dalej?

Teraz będziemy mieli twardy orzech do zgryzienia, żeby wskazać tych najlepszych do miana Kreatywnych, którzy reprezentują:

  • Biznes
  • Kulturę/sztukę/dizajn
  • Społeczeństwo/miasto
  • Naukę

Potem odszukamy ich w miejscach, gdzie uczą się, pracują, tworzą swoją sztukę czy udzielają się społecznie. Umówimy się na spotkanie, żeby dokładnie wypytać ich o tę działalność, o plany na przyszłość, a także o marzenia, które napędzają ich do kreatywności.

Spróbujemy pokazać wszystkim, jak rodzi się sukces, nie tylko finansowy, który wymaga czasem twardej dyscypliny, wyrzeczeń i konsekwencji. Wiadomo – nic nikomu nie spada z nieba, oprócz... deszczu, gradu i śniegu.

Cały Wrocław, cała Polska, ba!, cały świat – będzie mógł to już we wrześniu zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie projektu 30 Kreatywnych na portalu www.wroclaw.pl.

Laureaci na gali

W poprzednich trzech edycjach nagrodziliśmy ponad 120 wrocławian (pamiętajcie o nominacjach grupowych!). Okolicznościowe statuetki i dyplomy wręczają laureatom m.in. władze Wrocławia. Tradycji stanie się oczywiście zadość i w roku bieżącym.

Galę Kreatywnych planujemy na wrzesień br. Zgłoś uwagę