21 sierpnia startuje Influencers LIVE Wrocław 2021

„Tolerancja i szacunek” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna największa konferencja dla twórców internetowych. Wrocław już w najbliższy weekend (21-22 sierpnia 2021 r.) będzie gościć najbardziej rozpoznawanych blogerów, vlogerów, instagramerów i tiktokerów.

  • Influencers Live Wrocław 2021

    źródło grafiki: @ILWroclaw · Festiwal / Facebook


Merytoryczna wiedza przeplatać się będzie z praktycznymi case studies. Podczas Influencer LIVE Wrocław wystąpi 70 prelegentów/ekspertów. Na scenie staną, m.in.: Janina Bąk, Marcin Iwuć, Daniel Qczaj czy Ewa Grzelakowska-Kostoglu. Dokładny program konferencji dostępny jest na stronie wydarzenia.

– Podczas konferencji skupimy się na tematach związanych z budowaniem swojej marki osobistej, tworzeniem własnych produktów, zwiększaniem zasięgów, kreowaniem wartościowego dla odbiorców contentu. Poruszymy też, zgodnie z hasłem przewodnim, tematy społeczne – zapowiadają organizatorzy.

Nie jesteś meduzą

Konferencję otworzy prelekcja „Nie jesteś meduzą! – o tym, dlaczego warto posiadać kręgosłup. (Moralny)” Janiny Bąk – wrocławianki prowadzącej stronę JaninaDaily.com i kanał YouTube „Statystycznie rzecz biorąc”.

– W ciągu ostatnich lat obserwowaliśmy dużo ważnych ruchów społecznych, które twórcy internetowi nagłaśniali i wspierali przy pomocy swoich kanałów. Od namawiania do udziału w wyborach, przez bycie sojuszniczkami i sojusznikami osób LGBTQ+, po wspieranie Strajku Kobiet. Lubimy myśleć o influencerach i twórcach internetowych jako „wydmuszkach”, które nie mają nic do powiedzenia, a cała ich działalność sprowadza się do publikowania selfie i zdjęć jedzenia. Ale myślę, że tak liczne zaangażowanie w ostatnie wydarzenia społeczne pokazuje coś innego. Pokazuje, że wiele z nas chce wykorzystać swoje zasięgi w słusznej sprawie. Jako twórcy internetowi mamy pewną odpowiedzialność wobec swoich odbiorców jeśli chodzi o promowanie wartości, jak również angażowanie się w i wspieranie ważnych inicjatyw. I temu poświęcona będzie moja prelekcja – mówi Janina Bąk. 

21 sierpnia poznamy Twórcę Roku

Influencer LIVE Wrocław już po raz drugi będzie organizatorem najważniejszego konkursu dla twórców internetowych: Gala Twórców – Twórca Roku. Podczas Gali wyłoniony zostanie Twórca Roku. Jest to najważniejsze wyróżnienie dla Influencerów w Polsce. Oprócz zwycięzcy – Twórcy Roku 2021, podczas uroczystej gali, która odbędzie się 21 sierpnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym, poznamy również Twórców Roku w poszczególnych kategoriach tematycznych.

Partnerzy wydarzenia

Partnerami wydarzenia są miasto Wrocław, Hala Stulecia oraz Komisja Europejska. Ta ostatnia zorganizowała swoją strefę pod hasłem „Szacunek dla Ziemi”. Będzie w niej możliwość porozmawiania z ekspertami na temat zmian klimatycznych oraz kierunku, w którym powinna rozwijać się Europa. W strefie KE, otwartej w godzinach 10.00-17.00, będzie można dosłownie i w przenośni naładować baterie, wymienić poglądy i odpocząć przed kolejnymi prelekcjami.

W sobotę uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach #TworcyDlaZiemi. Wnioski z warsztatów zostaną umieszczone na specjalnej unijnej platformie dedykowanej Konferencji o Przyszłości Europy (CoFE).

Na sali plenarnej odbędzie się natomiast prelekcja pt. „Klimatyczne fakty i mity”, którą wygłosi gość specjalny Komisji Europejskiej, fizyk i ekspert środowiskowo-klimatyczny – Marcin Popkiewicz.Zgłoś uwagę