Ruszył Festiwal Wrocławskich Krasnoludków [PROGRAM]

Kilkaset wrocławskich przedszkolaków, w krasnoludkowych czapeczkach, kolorowym i roześmianym pochodem zainaugurowało tegoroczny Festiwal Krasnoludków. Barwny korowód przemaszerował z rynku do Ogrodu Staromiejskiego, gdzie mieści się główna arena imprezy.

 • 12 i 13 września rusza we Wrocławiu Festiwal Krasnoludków

  12 i 13 września rusza we Wrocławiu Festiwal Krasnoludków

 • Festiwal Krasnoludków 2013r.

  Festiwal Krasnoludków 2013 r.

 • Festiwal Krasnoludków 2013

  Krasnoludki w Parku Staromiejskim w 2013 r.

 • Festiwal Krasnoludków 2013

  Marsz krasnali w 2013 r.

 • Festiwal Krasnoludków 2013

  Tak krasnoludki maszerowały we wrześniu 2013 r.


Konkursowy piątek

Do godziny 15.00 w ogrodzie potrwa konkurs plastyczny dla dzieciaków ze szkół podstawowych i przedszkoli. W tym roku mali artyści będą mieli za zadanie udekorować domki skrzatów. Na terenie Ogrodu Staromiejskiego działać będzie kilka stref tworzących wielką wioskę krasnoludków. Dzieci będą mogły poczuć się w niej jak w świecie skrzatów. W programie między innymi warsztaty tworzenia gipsowych odlewów krasnoludków, atelier fotograficzne, a także warsztaty robienia ozdób i lalek. Pierwszy dzień festiwalu zakończy się około godziny 16.00.

 

Sobotnie atrakcje

Drugi dzień imprezy rozpocznie się  o godzinie 11.00 w Ogrodzie Staromiejskim i we Wrocławskim Teatrze Lalek, gdzie studenci wrocławskiej PWST - specjalnie na tegoroczny festiwal - przygotowali autorski projekt "Krasnale". O każdej pełnej godzinie na scenie letniej Teatru Lalek będą pokazywane krótkie spektakle. O 11.00 i 14.00 zobaczymy "Koszmarny koszmar". To bajka, której akcja dzieje się w świecie snów. Znajdziemy tutaj mnóstwo pogiętych poduszek i wielu niewyspanych krasnali. O 12.00 i 15.00 zaprezentowane zostanie przedstawienie pod tytułem "Same słodkości". Jest to opowieść o urodzinach krasnalki Marysi Pięknisi. Czy krasnoludkowe przyjęcie skończy się szczęśliwie? Przekonacie się oglądając bajkę. Tymczasem o 13.00 i 16.00 aktorzy zaprezentują krótką sztukę "Brak weny". Spektakl opowiada o przygodach krasnalka Malusia, który ma namalować portery skrzatów, żeby uzupełnić swoje drzewo genealogiczne.  

Krasnoludkowa misja

Także w sobotę, o godzinie 11.30 zaplanowany jest start rodzinnej gry miejskiej "Wrocławskie Krasnale: Misja w świecie bajek". Wszyscy uczestnicy gry sami staną się krasnalami. Na starcie przywdzieją szpiczaste czapy i udadzą się do świata bajek w poszukiwaniu zaginionej Wielkiej Księgi Bajek. Wspólnymi siłami będą musieli odnaleźć bajkowe postacie, które - w zamian za wyświadczone przysługi -  pomogą im przypomnieć sobie fragmenty baśni, podań i legend o krasnoludkach. Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody.

Krasnoludkowe święto zakończy się o godzinie 17.00. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla nieco starszych fanów wrocławskich skrzatów. O 18.30 w Teatrze Lalek odbędzie się Wieczór Komedii Improwizowanej. Wystąpią Narwani z Kontekstu, Improkracja i Małe Instrumenty.

 Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na stronie www.krasnale.pl w zakładce festiwal krasnoludków.

 

Bej

 

 

Zgłoś uwagę