Literacka Nagroda Europy Środkowej

Lista książek zgłoszonych do Angelusa 2014

Angelus 2014


Lista książek zgłoszonych do Angelusa 2014.

Na początku sierpnia jury ogłosi nazwiska 14 nominowanych autorów, we wrześniu siedmiu, a nazwisko laureata nagrody zostanie ogłoszone 18 października.

 

  1. Mieczysaław Abramowicz, „Bowiem jak śmierć potężna jest pamięć” /Wydawnictwo OSKAR/
  2. Monika Białkowska, „Sukienka ze spadochronu” /Hajdasz Production/
  3. Edward Bochnak, „Niepokojne morze” /Wydawnictwo AGNI/
  4. Radovan Brenkus, „Powroty piekła” /Wydawnictwo ABILION/
  5. Jelena Czyżowa, „Czas kobiet” /Wydawnictwo Czarne/
  6. Adam Dobrotka, „Słodki żywot. Moja historia” /Wydawnictwo Poligraf/
  7. Olgerd Dziechciarz, „Małopolski” /MAMIKO/
  8. Robert Gong, „Kokainowa miłość” /Firma handlowo-wydawnicza ALFA-ZET 7/
  9. Emil Hakl, „Zasady śmiesznego zachowania” /Wydawnictwo Afera/
  10. Marika Krajniewska, „Okno” /Wydawnictwo Papierowy Motyl/
  11. Stefania Jagielnicka-Kamieniecka, „Między opętaniem, a oczarowaniem” /Wydawnictwo Psychoskok/
  12. Ołeksandr Irwaneć, „Choroba Libenkrafta” /Biuro Literackie/
  13. Krzysztof Jaworski, „Do szpiku kości” /Biuro Literackie/
  14. Ismail Kadare, „Wypadek” /Świat Książki/
  15. Piotr Ibrahim Kalwas, „Międzyrzecz” /Wydawnictwo JanKa/
  16. Ignacy Karpowicz, „Ości” /Wydawnictwo Literackie/
  17. Marek Kochan, „Fakir i Ipi” /Zysk i S-ka Wydawnictwo/
  18. Grzegorz Kosson, „Warstwy czyli obrazy miasta” /Wydawnictwo Słowa i Myśli/
  19. Grzegorz Kozera, „Berlin, późne lato” /Wydawnictwo Dobra Literatura/
  20. Jolanta Krysowata, „Skrzydło anioła” /Świat Książki/
  21. Michał Książek, „Jakuck. Słownik miejsca” /Wydawnictwo Czarne/
  22. Andrij Lubka, „Killer” /Biuro Literackie/                                        
  23. Karol Maliszewski, „Przemyśl-Szczecin” /Fundacja Na Rzecz Kultury I Edukacji im. Tymoteusza Karpowicz/
  24. Kazimierz Mazurczak, „Opowieści wichrów i huraganów” /Drukarnia COMPUS/
  25. Dariusz Muszer, „Homepage Boga” /Wydawnictwo FORMA/
  26. Wiesław Myśliwski, „Ostatnie rozdanie” /Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK/
  27. Łukasz Orbitowski, „Szczęśliwa ziemia” /Wydawnictwo SQN/
  28. Kazimierz Orłoś, “Historia leśnych kochanków” /Wydawnictwo Literackie/
  29. Stanisław Pasternak, „Zapiski intymne z trzynastu dni życia” /Wydawnictwo Miniatura/
  30. Joanna Pettersson, „Potępieńcy” /Warszawska Firma Wydawnicza/
  31. Wojciech Pestka, „Powiedzcie swoim” /Wydawnictwo Wysoki Zamek/
  32. Jan Piekło, „Zapach anioła” /Novae Res/
  33. Marian Pilot, „Osobnik” /Wydawnictwo Literackie/
  34. Emilia Plateaux, „Fake czyli konfabulacje zachodzą na zakrętach” /Fundacja Literatury imienia Henryka Berezy/
  35. Jan Polkopwski, „Ślady krwi” /Wydawnictwo M/
  36. Paweł Potoroczyn, „Ludzka rzecz” /W.A.B./
  37. Renata Putzlacher „W kawiarni Avion, której nie ma” /Spolek-Towarzystwo AVION/
  38. Pavol Rankov, „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” /Książkowe Klimaty/
  39. Tomasz Różycki, „Tomi. Notatki z miejsca postoju” /Zeszyty Literackie/
  40. Jaroslav Rudiš, "Koniec punku w Helsinkach" /Wydawca Książkowe Klimaty/
  41. Eustachy Rylski, „Obok Julii” /Wielka Litera/
  42. Ireneusz Sakowski, „Waleniada” /Wydawnictwo MOST/
  43. Andrzej Stasiuk, "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach" /Wydawnictwo Czarne/
  44. Ziemowit Szczerek, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” /korporacja ha!art./
  45. Izabela Szolc, „Żona rzeźnika” /Wydawnictwo Amea/
  46. Martin Šmaus, „Dziewczynko, roznieć ogieniek” /Książkowe Klimaty/   
  47. Jáchym Topol, „Warsztat diabła” /W.A.B./
  48. Andrzej Turczyński, „Bruliony starej ziemi” /Wydawnictwo FORMA/
  49. Witold Wedecki, „Barbarzyńcy” /Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”/
  50. Józef Franciszek Wójcik, „Kaszubskie losy” /Józef Wójcik/
  51. Zbigniew Zbikowski, „Transprussia” /Wydawnictwo Edipresse/

 

 

Zgłoś uwagę