wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Co kryją zabytkowe mury Akademii Muzycznej? (zdjęcia)

Idąc od strony fosy miejskiej albo ul. Ruskiej nie sposób go nie zauważyć. Reprezentacyjny budynek (A) gmachu głównego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego przy pl. Jana Pawła II zachwyca. I to nie tylko z zewnątrz! Pochodzący z przełomu XIX i XX w. zabytek wygląda majestatycznie. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie perełki kryje w środku. Zobaczcie zdjęcia Grzegorza Rajtera!

Reklama

Ten okazały gmach powstał w 1841 roku, ale później został jeszcze rozbudowany. Niegdyś mieściła się tu siedziba Śląskiego Towarzystwa Ubezpieczeń od Ognia, a po wojnie bursa studencka szkół artystycznych. W 1992 roku budynek został przekazany Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Został zrewitalizowany. Dziś mieści się tam siedziba władz uczelni, pomieszczenia dydaktyczne, Biblioteka Główna wraz z czytelnią i wypożyczalnią, sala teatralna i kameralna oraz działy administracyjne.

Po budynku A oprowadziła nas Joanna Lenart z Biura Promocji i Organizacji Imprez. Ogromne wrażenie robi m.in. tzw. okrąglak, gdzie odbywają się ważne spotkania, poza tym gabinety władz uczelni z bogato zdobionymi ścianami i sufitami, sala senatu (tu odbywają się szkolenia, spotkania z artystami i konferencje prasowe) oraz w sąsiednim budynku (F) sala wykładowa im. Włodzimierza Obiadowicza z pięknym piecem kaflowym i fortepianem. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia tego ciekawego miejsca.

Dzień Otwarty w Akademii Medycznej im. Karola Lipińskiego

Przy okazji przypominamy, że 20 kwietnia został zaplanowany Dzień Otwarty uczelni dla kandydatów na studia w roku akademickim 2024/2025. Nie będzie możliwości zwiedzania części rektorskich, które możecie zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii, za to zostaną udostępnione inne pomieszczenia. To wyjątkowa okazja, aby poznać wrocławską Akademię Muzyczną, dowiedzieć się więcej o programach nauczania oraz porozmawiać o możliwościach rozwoju.

Dla wszystkich zainteresowanych uczelnia przygotowała:

  • spotkania z władzami wydziałów,
  • konsultacje indywidualne z pedagogami,
  • stoiska informacyjne kół artystyczno-naukowych uczelni,
  • możliwość konsultacji z Działem Nauczania i Spraw Studenckich, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania związane z rekrutacją oraz formalnościami.

Ponadto wszyscy kandydaci będą mogli uczestniczyć w zaplanowanych na ten dzień lekcjach pokazowych, próbach otwartych oraz praktykach orkiestrowych.

Więcej szczegółów na stronie Akademii Muzycznej. 

Informator dla kandydatów na studia w roku akademickim 2024/2025. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl