www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Aktualizacja: 06.10.2022 08:38
Inwestycje

Widać już fundamenty kompleksu edukacyjnego na Lipie Piotrowskiej

Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cynamonowej stała się faktem! Widać już fundamenty nowego obiektu. Na budowę przyjechały żurawie budowlane i trwają przygotowania do kolejnych etapów budowy. Przypomnijmy, to najdroższa inwestycja edukacyjna w historii Wrocławia.

Umowa opiewająca na kwotę blisko 90 milionów została podpisana pod koniec lipca. Wykonawca prac, firma AMW Budownictwo S.A od razu przystąpił do prac. Najpierw oczyszczono teren, potem rozpoczęły się prace ziemne.

– W tej chwili kończy się wylewanie fundamentów, wykonawca określa ich ukończenie na poziomie 90%. Potrzebne było do tego 100 betoniarek surowca. Za chwilę budowa będzie „wychodzić z ziemi” – wylicza Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przyjechały potężne żurawie budowlane

Na placu rozłożono już dwa duże żurawie budowlane. To znak, że trwają przygotowania do kolejnych etapów budowy, czyli szalowania i wylewania ścian poziomu pierwszego.

Nafaszerowany ekologicznymi rozwiązaniami i nowinkami technicznymi budynek ma być gotowy za dwa lata. – Ten gigantyczny kompleks edukacyjny da wiele możliwości i sprawi, że nauka będzie przyjemnością, podobnie jak praca nauczycieli – mówi Bartosz Nowak.

Szkoła podstawowa na 1200 uczniów

Zespół pomieści łącznie 1200 uczniów. Będzie się w nim znajdować szkoła podstawowa i przedszkole. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdą się w nim 32 sale lekcyjne, cztery sale komputerowe, sale do nauki języków obcych i pracownie tematyczne. Nie zabraknie miejsc do rekreacji i ćwiczeń. Przy szkole powstaną zielone tereny otwarte dla okolicznych mieszkańców.

Szkoła ma być gotowa w 2024 roku.