www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Środowisko

Nowy, zielony skwer we Wrocławiu

Był parking, jest piękna zielona przestrzeń w centrum miasta, na której będą mogły odbywać się m.in. wydarzenia społeczno-kulturalne. Miasto w poniedziałek, 14 września oficjalnie otworzyło skwer Wrocławianek przy ul. Bernardyńskiej.

Zakończył się I etap prac przy budowie skweru w centrum Wrocławia. Zamiana dawnego parkingu w tym miejscu w zieloną przestrzeń była jednym ze stu zadań, jakie postawił sobie na początku kadencji prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Inwestycja nie należała do łatwych, gdyż była realizowana na tyłach Muzeum Architektury oraz zabytkowego zespołu klasztornego z XV wieku.

– Oddajemy do użytku kolejną zieloną przestrzeń w centrum miasta. Od początku mojej prezydentury zapowiadałem, że zmienimy i zazielenimy to miejsce. Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować skwer, który z każdym rokiem będzie jeszcze piękniejszy. Wierzę że będzie to jedno z ulubionych miejsc podczas spacerów wrocławian oraz turystów. Wszak znajduje się on bardzo blisko zabytków, jak choćby Panoramy Racławickiej czy Ostrowa Tumskiego – podkreślił prezydent Jacek Sutryk.

Zobacz cały artykuł