www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Aktualizacja: 22.11.2022 21:00
Inwestycje

Na mostach Pomorskich trwa układanie ostatniej warstwy nawierzchni. Kiedy koniec remontu?

Przebudowa mostów Pomorskich we Wrocławiu powoli zmierza do finiszu. Drogowcy właśnie rozpoczęli układanie warstwy finalnej nawierzchni na tej przeprawie. Maszyny pracują na obu jezdniach mostu Północnego. Nowy asfalt pokrył też przystanki wiedeńskie, które powstają między przeprawami.

Co ciekawe, asfalt zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków, będzie w dwóch odcieniach. Na przeprawie północnej tradycyjny, ciemny, natomiast na południowej jaśniejszy. - Ma to korespondować z pięknie odrestaurowanymi na tej przeprawie piaskowcami - wyjaśnia Krzysztof Świercz z wrocławskich inwestycji.

Są już przystanki, będzie zieleń 

W okolicy skrzyżowania z ul. Księcia Witolda pojawiły się już wiaty przystankowe. Czekają jeszcze tylko na oszklenie. Na budowie pojawiła się też zieleń. Wykonawca zasadzi w sąsiedztwie mostów drzewa i krzewy. Wzrok przykuwają również pięknie odrestaurowane baszty na przeprawie południowej. Zniknęły z nich rusztowania i trwają ostatnie prace wewnątrz. Na stylizowanych lampach montowano dzisiaj już klosze. 

Kiedy zakończenie prac? 

Przypomnijmy. Inwestycja kosztowała ponad 70 milionów złotych. Koszty zostały pokryte z budżetu Gminy Wrocław, MPWiK oraz firmy Fortum, która dołożyła pieniądze do wykopania pod dnem Odry tunelu, w którym schowano rury ciepłownicze. Według planów prace na mostach mają zakończyć w pierwszym kwartale 2023 roku.