www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Aktualizacja: 17.12.2022 12:22
Inwestycje

Na Asfaltowej jest... pierwszy asfalt. Zobacz, jak zmienia się ta ulica! [WIDEO]

Trwa budowa ul. Asfaltowej i Lutosławskiego na wrocławskich Wojszycach i Jagodnie. Blisko kilometr nowej drogi ułatwi dojazd m.in. do powstającej tam nowej szkoły. Wykonawca ułożył już odcinek jezdni, trwają prace brukarskie przy budowie chodników. Powoli wyłaniają się też przystanki i drogi rowerowe. Zobaczcie wideo, jak obecnie wygląda ul. Asfaltowa!

Prace przy budowie nowego fragmentu ul. Lutosławskiego i przebudowie ul. Asfaltowej rozpoczęły się w marcu 2022 r. Na początek skorygowano grunt, a także wyrównano i wyprofilowano teren.

Potem powoli tworzono korytarz drogi. W tej chwili widać już nowy przystanek. Na pierwszych odcinkach ułożono nową nawierzchnię. Dostrzec można już także rondo na skrzyżowaniu ulic Smardzowskiej, Lutosławskiego i Asfaltowej. Na nowej drodze, między Wojszycami a Jagodnem, pojawią się również przejścia dla pieszych i droga rowerowa. 

Planowane zakończenie inwestycji to drugi kwartał 2023 roku. Koszt prac wyniesie ponad 13 mln zł.

Remont Asfaltowej. Obok nowoczesna szkoła

Przebudowa ulic i układu drogowego w tej okolicy jest mocno związana z budowanym zespołem szkolno-przedszkolnym. Nowoczesna placówka pomieści tysiąc uczniów i 200 przedszkolaków. 

W nowej szkole pojawią się 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnie. Duża sala gimnastyczna będzie miała 800 mkw., a mniejsza 300 mkw., powstanie także salka do gimnastyki korekcyjnej. Przy szkole na ul. Asfaltowej powstanie zatoka postojowa typu „Kiss and Ride”, czyli specjalnie wyznaczone miejsce służące do krótkiego postoju. 

Łączny koszt budowy szkoły i przedszkola wynosi blisko 48 mln zł.