wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. European Inventor Award 2024: Olga Malinkiewicz w finale
Kliknij, aby zobaczyć galerię
W środku Olga Malinkiewicz, z lewej i prawej strony perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne Saule Technologies
W środku Olga Malinkiewicz, z lewej i prawej strony perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne

Olga Malinkiewicz, polska wynalazczyni od lat związana z Wrocławiem jest w tegorocznym finale European Inventor Award 2024 - jednej z najbardziej prestiżowych nagród za innowacyjność w Europie. Doceniono ją za wizjonerski pomysł i technologię, która może zmienić świat. W walce o zwycięstwo Oldze Malinkiewicz można pomóc, trzeba na nią zagłosować!

Reklama

European Inventor Award - Nagrody Europejskiego Wynalazcy

Olga Malinkiewicz z zespołem znalazła się w gronie tegorocznych finalistów prestiżowej Nagrody Europejskiego Wynalazcy (European Inventor Award) w kategorii małych i średnich firm, zatrudniających do 250 osób. Finaliści zostali wybrani spośród ponad 550 kandydatów. Malinkiewicz o nagrodę powalczy z wynalazcami z Francji i Finlandii.

Nagroda Europejskiego Wynalazcy przyznawana jest osobom, których wynalazki wpływają na nasze życie. Dzięki tym pionierom nasz świat staje się bezpieczniejszy, mądrzejszy i bardziej zrównoważony
European Inventor Award

European Inventor Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród za innowacyjność w Europie. Ustanowiona przez Europejski Urząd Patentowy w 2006 r. nagroda jest wręczana osobom i zespołom, które opracowały technologie zmieniające świat.

European Inventor Award 2024 - zagłosuj na Europejskiego Wynalazcę

W walce o zwycięstwo w European Inventor Award - Oldze Malinkiewicz można pomóc, trzeba na nią zagłosować.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 9 lipca na Malcie.

Olga Malinkiewicz: technologia drukowania cienkich i elastycznych ogniw słonecznych. Perowskity, co to jest?

Olga Malinkiewicz została doceniona za opracowanie technologii drukowania perowskitowych ogniw fotowoltaicznych. Są to cienkie i elastyczne ogniwa słoneczne - tak lekkie, że metr kwadratowy można utrzymać między dwoma palcami. Zobacz galerię zdjęć:

Co więcej, perowskity pozwalają na generowanie energii zarówno ze światła słonecznego, jak i sztucznego, otwierając szerokie możliwości zastosowań, np. ogniwa mogłyby być na oknach, ścianach budynków i namiotach, ale nie tylko wrocławskie perowskity są już na Orlenie i w Google.

- Wizjonerski pomysł, technologia, która zmieni świat, rewolucja o globalnym potencjale – takie są opinie o tym, co robi Olga Malinkiewicz.

Perowskity made in Wrocław. Dlaczego Olga Malinkiewicz wybrała Wrocław?

W 2021 r. we Wrocławiu powstała pierwsza na świecie fabryka perowskitów, otwarta przez firmę Malinkiewicz - Saule Technologies.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Założyciele spółki Saule Technologies: Piotr Krych, Olga Malinkiewicz, Artur Kupczunas Saule Technologies
Założyciele spółki Saule Technologies: Piotr Krych, Olga Malinkiewicz, Artur Kupczunas

Saule Technologies to firma, stworzona w 2014 r. przez fizyczkę Olgę Malinkiewicz oraz biznesmenów Piotra Krycha i Artura Kupczunasa.

Na pytanie, dlaczego Wrocław Olga Malinkiewicz podkreśla, że gdy przyjechała tutaj z Walencji w Hiszpanii, to nawiązała współpracę z ówczesnym Wrocławskim Centrum Badań EIT+. W 2015 r. Olga Malinkiewicz została laureatką konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia”.

Olga Malinkiewicz nagradzana na świecie

Olga Malinkiewicz jako pierwsza Polka zwyciężyła w rankingu Innovators Under 35, magazynu „MIT Technology Review” wydawany przez Massachusetts Institute of Technology.

Za swoją działalność naukową i biznesową Malinkiewicz została wyróżniona przez Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne jako jedna z czołowych kobiet przedsiębiorców nowych technologii.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl