4. Oto 5 wyjątkowych kawiarni we Wrocławiu
Różowa kawiarnia Blossome Cafe we Wrocławiu fot. Blossome Cafe
Różowa kawiarnia Blossome Cafe we Wrocławiu

W tych kawiarniach we Wrocławiu spędzisz czas w towarzystwie kotów lub w uroczym, różowym wnętrzu z kwiatami, które zachęca do robienia zdjęć. Są też miejsca, gdzie zamiast kawy, która pobudza, można się zdrzemnąć i wyciszyć. Przedstawiamy zestawienie 5 wyjątkowych kawiarni w naszym mieście. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Wrocław pełen jest oryginalnych kawiarni we Wrocławiu. Wybuch pandemii i wzrost inflacji nie powstrzymały rozwoju tych klimatycznych miejscówek, w których możesz się napić kawy – wręcz przeciwnie! Jak mówi znane przysłowie: wyrastają jak grzyby po deszczu. Wiele z nich to idealne miejsca na randkę, spotkania z przyjaciółmi czy załatwianie biznesowych spraw – w końcu który inwestor nie ugnie się pod ciężarem puszystości kota? Jeśli mowa już o kocich kawiarniach, we Wrocławiu od kilku lat prosperują takie dwie. Największą sławę zdobył ukryty w uliczce rynku KOTON. To tam buszują Henio, Dyzio, Kazio i Franek.

Coraz większą popularność w Polsce zdobywają instagramowe kawiarnie. Jak wyglądają? Z reguły są różowe, przystrojone licznie kwiatami i neonami. To przestrzeń idealna do robienia zdjęć. Ważne jest także menu, które powinno być kolorowe, estetyczne i w sam raz do pokazania na InstagramieWrocław doczekał się własnej instafriendly miejscówki, i to w samym centrum! Na pewno nie przejdziecie obojętnie obok BlossomE.

Były już kocie kawiarnie we Wrocławiu, a teraz przyszedł czas na coś jeszcze bardziej unikatowego, a mianowicie – papugi. W naszym mieście obecnie znajdują się dwie takie miejscówki – Parrot Coffee przy ul. Bema 2 i ul. Piotra Skargi 3 (obok Galerii Dominikańskiej). Jeśli będziecie mieli szczęście, spotkacie Jona, Pabla i Charliego razem! Papużki są przyjazne i lubią towarzyszyć gościom przy piciu kawy.

Tuż obok instagramowych kawiarni dużą popularność utrzymują kawiarnie w stylu retro. Jeśli chcesz posłuchać klimatycznej muzyki ze starych winyli, a przy okazji wypić kawę w bolesławieckiej porcelanie i usiąść w spokoju w rogu malutkiej kawiarenki, koniecznie wpadaj do Vinyl Cafe.

Jeśli mowa o najoryginalniejszych kawiarniach we Wrocławiu, pora na taką, gdzie nie wypijesz kawy. W zasadzie nie wypijesz tu ani nie zjesz niczego. Zapytacie pewnie: to po co iść w takie miejsce? Odpowiadamy: żeby uciąć sobie 20-minutową drzemkę! Vinci Power Nap znajduje się w samym centrum rynku.

Koniecznie zajrzyj do naszej galerii zdjęć, aby dowiedzieć się więcej o kawiarniach we Wrocławiu, które robią wrażenie nie tylko na mieszkańcach miasta, ale także na turystach.

Zobacz także: zestawienie najlepszych kawiarni we Wrocławiu!

A Wy jakie miejscówki polecacie w naszym mieście? Piszcie na adres redakcja[at]araw.pl. Portal www.wroclaw.pl wspiera lokalne biznesy.